KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Sukces uczniów Ekonomika w projekcie PoczytajMY

Dodano:
garwolin - Sukces uczniów Ekonomika w projekcie PoczytajMY

11 czerwca 2019 roku młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie pod opieką koordynatora projektu Agnieszki Karwowskiej i Sylwii Kozyry po raz kolejny wzięła udział w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych. Zespół Szkół Nr 1 jako jedyna szkoła z powiatu garwolińskiego zakwalifikowała się na OPPM i znalazła się wśród 60 zespołów z całej Polski, które realizują projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Uczennice klasy IIIa technikum: Paulina Gawryś, Wiktoria Maciejewska, Karolina Rudzka i Beata Zięcina przygotowały stoisko na Zamku Królewskim w Arkadach Kubickiego, na którym zaprezentowały efekty realizacji projektu "PoczytajMY". Oprócz wykorzystanych książek, pojawiły się m.in. zabawy "Stwórz z nami naszą opowieść" i konkursy dotyczące postaci z bajek, a także liczne fotografie i gadżety przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem Bogusławy Boguckiej.

Projekt "PoczytajMY" promuje czytelnictwo i rozwija nawyki czytelnicze, ponadto atrakcyjne zajęcia mają za zadnie kształtować kompetencje społeczne i kreatywność wśród uczestników projektu.

Zespół Szkół Nr 1 jako jedyna szkoła z powiatu garwolińskiego zakwalifikowała się na OPPM i znalazła się wśród 60 zespołów z całej Polski, które realizują projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej.

REKLAMA:


Praca nauczycieli i uczniów została doceniona i wyróżniona przez organizatorów. Szczególnie z uwagą zapoznano się z wynikami ankiety badającej wpływ środowiska na rozwój czytelnictw. Okazało się, że duże znaczenie ma popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

- Nie osiągnęlibyśmy sukcesu, gdyby nie wsparcie nauczycieli z Publicznego Przedszkola Akademia Pana Kleksa i Niepublicznego Przedszkola Juniorek – mówi Agnieszka Karwoska.

Agnieszka Karwowska, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.