Rozrywka | Kultura Garwolin

Piknik Militarny z okazji 20-lecia Polski w NATO przyciagnął tłumy

Dodano:
garwolin - Piknik Militarny z okazji 20-lecia Polski w NATO przyciagnął tłumy

W niedzielę 23 czerwca mieszkańcy powiatu garwolińskiego wzięli udział w Pikniku Militarnym, który odbył się na placu przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Wydarzenie przyciągnęło całe rodziny i wielu pasjonatów militariów.

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji. Uczestnicy wydarzenia zobaczyli m.in. czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak, haubicę samobieżną RAK i zdolną do przerzutu stację radiolokacyjną SOŁA.

Piknik Militarny rozpoczął się wciągnięciem flagi Polski i NATO na maszty. Został odegrany hymn Polski i NATO. Następnie poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska przywitali zgromadzonych gości. Kilkadziesiąt minut później zagrała Orkiestra Dęta z Dęblina. 

REKLAMA:


Pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz musztry wojskowej przedstawili uczniowie ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie i LO im. Joachima Lelewela w Żelechowie. Żołnierze Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie zaprezentowali wyszkolenie psów wojskowych. Stowarzyszenie Proobronne Garda wykonało techniki taekwondo, a oddział specjalny żandarmerii wojskowej zaprezentował dynamiczne wyszkolenie. W programie  znalazły się też takie atrakcje jak: pokaz działania robota oraz detektora metali, żołnierski poczęstunek, wojskowy i strażacki tor przeszkód dla dzieci. Swoje stoiska wystawiło też Stowarzyszenie 1. Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie oraz jednostki wojskowe.

Patronat nad wydarzeniem objął minister obrony narodowej i wojewoda mazowiecki. Organizatorami wydarzenia byli poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Garwolinie.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 127

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wszystko ładnie ale (, #IP 7f664d6a76) Odpowiedz

Brak sanitariatów, jeden TOJ TOJ w dodatku pożal się boże nawet nie odkurzony na taką powiatową imprezę!

(, #IP cd39a4ff19) Odpowiedz

Mogli powiatowe kibelki otworzyć.

Problem? (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

przestań widzieć wszędzie problem. Może faktycznie mogłaby być jeszcze jedna toj toj, ale ja bez problemu z moim trzylatkiem weszłam do starostwa i mógł skorzystać z toalety