Rozrywka | Kultura Garwolin

Pilawa - dwa dni wspólnego świętowania

Dodano:
garwolin - Pilawa - dwa dni wspólnego świętowania

Tegoroczne Dni Pilawy połączone były z obchodami 190. rocznicy powstania miejscowości i 35. rocznicą nadania praw miejskich. Z tej okazji władze miasta i gminy Pilawa zorganizowały wiele atrakcji. Konkursy, gry i zabawy, programy artystyczne placówek oświatowych oraz występy wielu wykonawców – wszystko to uświetniło dwudniową plenerową imprezę, której zwieńczeniem był koncert Jacka Stachursky’ego.

Świętowanie rozpoczęło się w sobotę, 22 czerwca od zmagań sportowych – turnieju siatkówki plażowej oraz rodzinnej sztafety przełajowej. W południe natomiast można było spróbować swoich sił w konkursie o tytuł mistrza ortografii. I tak. Następnie dziewczęta ze szkół podstawowych rozegrały turniej minisiatkówki. Sobotnie zmagania sportowe zakończył mecz siatkówki radni i pracownicy UMiG kontra nauczyciele.  

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą. Po mszy, pod urzędem miejskim w Pilawie, odsłonięto tablicę upamiętniającą rocznicę założenia miasta.

Uroczyste otwarcie Dni Pilawy odbyło się tradycyjnie na stadionie miejskim w Pilawie w rytmach wygrywanych przez Orkiestrę Dętą OSP Pilawa z tamburmajorkami.

REKLAMA:


Burmistrz miasta, Albina Łubian, witając przybyłych gości, przypomniała o początkach miasta oraz momentach przełomowych, które sprawiły, że obecnie gmina Pilawa to jedna z najprężniej rozwijających się gmin w powiecie garwolińskim.  - Obecny kształt naszego miasta i naszej gminy, jest wynikiem pracy wielu osób i instytucji, które wspierają przez lata nasze działania (…) Myślę, że każdy, kto potrafi obiektywnie spojrzeć na nasze miasto, jest dumny z Pilawy. Dziękuję wszystkim za wspólne działania, bo przecież razem budujemy tę naszą małą ojczyznę – mówiła.

Święto miasta to zawsze dobry moment na różnego rodzaju podziękowania oraz nagorzenie laureatów konkursów. Nie zabrakło ich i tym razem. Mistrzami  ortografii w dwóch kategoriach wiekowych okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Puznówce – Maja Górska i Michał Głaszczka. Zwycięzcami konkursu literackiego o Pilawie, w trzech kategoriach wiekowych, zostali: Julia Czyż, Zuzia Żołądek i Mateusz Lusawa.

Po oficjalnym otwarciu na scenie zaprezentowały się placówki oświatowe z terenu miasta i gminy Pilawa. Można było obejrzeć pokaz tańca zorganizowany przez Studio Ruchu Kardaszewscy. Na scenie nie zabrakło również grupy No Name, która bawiła publiczność pokazem gimnastyczno-tanecznym na światowymi poziomie. O 16:00, tym razem na scenie, pojawiła się Orkiestra Dęta OSP Pilawa. Jedną z atrakcji wieczoru w plenerze był estradowy występ Roberta Rozmusa "Lato z mlekiem", sponsorowany przez SM Gostyń. Koncert gwiazdy wieczoru -  Jacka Stachursky’ego rozpoczął się kilka minut po 19:00, a bezpośrednio po nim na scenie wystąpili: Dj Tomi, Nicki, Robert Mays, Explozja, One Winner, Bartek Wrona, Yankes, X-Positives, Klaudiusz, Crowd, którzy bawili zgromadzoną publiczność do północy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 154

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.