KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (17 - 23 czerwca 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (17 - 23 czerwca 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


18 czerwca 2019 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Kleeberga w Garwolinie

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kleeberga w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki Opel Astra zjechał do przydrożnego rowu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz stabilizacji pojazdu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar siana w miejscowości Kozłów
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze siana w miejscowości Kozłów. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przelania pogorzeliska. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Lipówkach
Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Toyota Avensis, Ford oraz Peugeot 206. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

20 czerwca 2019 r.

Pomoc Policji w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny w miejscowości Nowe Kraski

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji o potrzebie wsparcia poszukiwań zaginionego mężczyzny z miejscowości Nowe Kraski gm. Maciejowice. Działania straży pożarnej polegały na przeszukaniu wraz z policją wyznaczonego obszaru. W trakcie poszukiwań mężczyzna został odnaleziony przez patrol Policji. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyła dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

REKLAMA:


Mężczyzna potrącony przez pociąg w Jaźwinach gm. Pilawa
Przed godz. 18 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do miejscowości Jaźwiny gm. Pilawa, gdzie mężczyzna został potrącony przez pociąg towarowy. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także pomocy w transporcie osoby poszkodowanej. Działania trwały blisko dwie godziny.

21 czerwca 2019 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Warszawskiej w Wildze

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Warszawskiej w Wildze, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Renault Clio, samochód dostawczy marki Volkswagen Caravelle oraz samochód ciężarowy marki Mercedes Actros. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Gózdek
Przed godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gózdek, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Volkswagen Beetle, Peugeot 206 oraz Volvo S60. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

22 czerwca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Górznie

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Górznie, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Golf zjechał z drogi. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu LPG w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.
 
23 czerwca 2019 r.

Pożar suchej trawy w miejscowości Mościska gm. Trojanów

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze suchej trawy w pobliżu opuszczonego budynku mieszkalnego w miejscowości Mościska, gm. Trojanów. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przelania pogorzeliska. W trakcie prowadzonych działań Pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli zasilanie elektryczne do budynku. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.