Rozrywka | Kultura Garwolin

Koncertem zakończyli rok szkolny

Dodano:
garwolin - Koncertem zakończyli rok szkolny

Na koncercie kończącym rok w Zespole Szkół Artystycznych w Garwolinie, który odbył się 13 czerwca w CSIK zaprezentowały się wszystkie klasy instrumentalne – Na co dzień uczniowie uczą się i występują indywidualnie, natomiast naszą tradycja koncertów konćoworocznych są występy zespołowe - mówi dyrektor Zespołu Szkół Artystycznych Radosław Mitura. Poza klasami instrumentalnymi zaprezentowały się dzieci klas I-III w interpretacjach rytmicznych. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy także nagradzany

wielokrotnie Chór Szkolny pod dyrygenturą Marty Zdrajkowskiej.W Akademii Przedszkolaka uczą się dzieci od 3. roku życia.
- Dzieci uczą się podstaw muzyki m. in. metodą Gordona. My traktujemy te zajęcia jako przygotowanie do nauki w szkole muzycznej. Obecnie mamy grupy: 3-latków, 4-latków, 5-latków, 5-6-latków i sześciolatków. Dzieci spotykają się w małych grupach z nauczycielem raz w tygodniu w sobotę lub wtorek. Dzieci trzyletnie uczestniczą w zajęciach razem z rodzicami. W tym roku szkolnym uczyliśmy 40 maluchów. W Koncercie 13 czerwca grupy zaprezentowały się na scenie w układach rytmicznych – mówi dyrektor ZS Radosław Mitura.

W BestVocalStudio kształci się obecnie ok 100 uczniów, którzy osiągają wiele sukcesów każdego roku. Na zajęciach BVS, skierowanych do starszych uczniów, dzieci i młodzież szkolą się nie tylko wokalnie i scenicznie, ale także aktorsko. - Od wielu lat współpracujemy z aktorką Hanią Piaseczną, która po przeprowadzeniu szeregu warsztatów aktorskich reżyseruje jeden z kilku koncertów mieszczących się w programie szkoły. Ciekawym koncertem jest również koncert końcoworoczny, wtedy uczniowie zajęć indywidualnych i duetów występują na scenie z profesjonalnymi muzykami pod przewodnictwem Pawła Stankiewicza – mówi Radosław Mitura.

W tym roku na małej i dużej scenie, odbyło się 6 koncertów uczniów BVS.

REKLAMA:


Po wakacjach Szkoła Muzyczna I stopnia rozpocznie 15. rok działalności. Szkoła od 12 lat funkcjonuje jako placówka z uprawnieniami szkoły publicznej. - W szkole obecnie kształcimy w specjalnościach: fortepianu, skrzypiec, altówki, gitary, fletu, harfy, akordeonu, saksofonu i perkusji. Od nowego roku rusza także klasa wiolonczeli. W szkole uczy się ponad setka dzieci i młodzieży. Niektórzy decydowali się na kontynuację nauki w warszawskich szkołach II stopnia, natomiast od 2 lat przy szkole I stopnia funkcjonuje także II stopień i już 8 uczniów kształci się na poziomie szkoły średniej muzycznej, w Garwolinie.

W Zespole Szkół (Szkoła Muzyczna I stopnia, Niepubliczna Szkoła Muzyczna II stopnia, Akademia Przedszkolaka i BestVocalStudio) uczyło się w tym roku szkolnym 2018/2019  około 250 osób.

Na Koncercie kończącym rok szkolny 2018/2019, który odbył się 13 czerwca w CSIK zaprezentowały się wszystkie klasy instrumentalne -Na co dzień uczniowie uczą się i występują indywidualnie, natomiast naszą tradycją koncertów końcoworocznych są występy zespołowe – mówi dyrektor ZSA Radosław Mitura.
Poza klasami instrumentalnymi zaprezentowały się dzieci z klas I-III w interpretacjach rytmicznych, będących podsumowaniem zajęć rytmiki. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy także nagradzany wielokrotnie Chór Szkolny pod dyr. p. Marty Zdrajkowskiej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 193

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.