KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Dobra pogoda sprzyja bezpieczeństwu na drodze? To mit!

Dodano:
garwolin - Dobra pogoda sprzyja bezpieczeństwu na drodze? To mit!

Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. Policja obala ten mit opierając się na danych statystycznych z ubiegłorocznych wakacji.

Wśród wszystkich wypadków drogowych, do których doszło podczas wakacji w 2018 roku, ponad 76% miało miejsce podczas dobrych warunków atmosferycznych.

Prawie 85% to zdarzenia w ciągu dnia – przy naturalnym świetle. Blisko 84% wypadków miało miejsce na suchej nawierzchni.

REKLAMA:


Policja stwierdza, że im lepiej w pogodzie tym gorzej na drodze. Powód?

Dobra pogoda i nawierzchnia błędnie „sugeruje” kierowcom możliwość jazdy z wyższą prędkością, podczas której niestety mamy mniej czasu na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

BRD KGP, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.