KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Ksiądz Stanisław Szymuś uroczyście przyjęty w parafii pw. Przemienienia Pańskiego

Dodano:
garwolin - Ksiądz Stanisław Szymuś uroczyście przyjęty w parafii pw. Przemienienia Pańskiego

W niedzielę 7 lipca odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której ksiądz Stanisław Szymuś objął urząd proboszcza garwolińskiej parafii. Nowego pasterza dobrym słowem i kwiatami powitały dzieci, parafianie, rada parafialna, poseł na Sejm Grzegorz Woźniak wicestarosta Iwona Kurowska, burmistrz miasta Garwolina Marzena Świeczak przewodniczący rady miasta Jarosław Jaskuła i przedstawiciele służb mundurowych.

Posługę proboszcza i dziekana w parafii pw. Przemienienia Pańskiego rozpoczął ks. Stanisław Szymuś. Uroczystego aktu przekazania parafii dokonał w imieniu ks. bp ordynariusza ksiądz dziekan dekanatu osieckiego Krzysztof Samsel. Po odczytaniu dekretu ks. bp ordynariusza Kazimierza Gurdy, ks. Dziekan Krzysztof Samsel przekazał proboszczowi klucze do kościoła. Ten symboliczny rytuał połączony był ze słowami: - Nowy proboszcz będzie wam głosił słowo Boże, wśród was będzie sprawował Eucharystię, słuchał waszych spowiedzi, błogosławił małżeństwa, chrzcił wasze dzieci, będzie odwiedzał chorych i wraz z wami będzie się modlił, gdy będziecie żegnać swoich bliskich zmarłych; pod jego przewodnictwem będziecie pogłębiać i umacniać wspólnotę parafialną. Przyjmijcie go otwartym sercem.

Po kanonicznym wprowadzeniu ksiądz dziekan Stanisław Szymuś został ciepło przywitany przez władze państwowe, samorządowe, miejskie, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz dzieci i młodzież. Wraz z ks. prałatem seniorem Ryszardem Andruszczakiem i ks. dziekanem Krzysztofem Samselem, ks. proboszcz Stanisław Szymuś odprawił pierwszą Mszę św. w intencji garwolińskich parafian.

Polecajmy ks. Stanisława w naszych modlitwach, aby Bóg obdarzał go potrzebnymi łaskami i zdrowiem w jego posłudze kapłańskiej a Maryja zawsze otaczała go płaszczem swojej opieki.

garwolin.pl, parafiagarwolin.pl, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 28

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pytanie (, #IP 4302515049) Odpowiedz

A kto sprzedawał okulary na głównych światłach w Garwolinie?

Zmiany (, #IP 38e8bc9e94) Odpowiedz

Parafia Garwolin powinna być dumna że proboszczem został ks.Stanisław.Super ksiądz na pewno będą z niego zadowoleni.