KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

2,1 mln zł od samorządu Mazowsza na Boczną i Poprzeczną w Garwolinie

Dodano:
garwolin - 2,1 mln zł od samorządu Mazowsza na Boczną i Poprzeczną w Garwolinie

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego możliwa będzie budowa dróg publicznych i dojazdowych, w tym pożarowych wraz z przystosowaniem ul. Bocznej i Przyrzecznej w Garwolinie. Inwestycja zapewni główną komunikację do zbiornika retencyjnego przy rzece Wilga. Dziś umowę w tej sprawie podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i skarbnik Katarzyna Nozdryn-Płotnicka.

Dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego możliwa będzie budowa dróg publicznych i dojazdowych, w tym pożarowych wraz z przystosowaniem ul. Bocznej i Przyrzecznej w Garwolinie. Inwestycja zapewni główną komunikację do zbiornika retencyjnego przy rzece Wilga. Dziś umowę w tej sprawie podpisały Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu województwa mazowieckiego oraz burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i skarbnik Katarzyna Nozdryn-Płotnicka.

W ramach programu Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego gminy i powiaty otrzymały wsparcie na realizację zadań wieloletnich, na drogi powiatowe i gminne, na edukację oraz kulturę. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ze swojego budżetu w sumie ponad 57 mln zł, z czego w tym roku przekazanych zostanie blisko 30 mln zł.

Budowa dróg w Garwolinie
Projekt miasta obejmuje budowę dróg publicznych i dojazdowych, w tym pożarowych wraz z przystosowaniem ul. Bocznej i Przyrzecznej w Garwolinie. Jest to główny odcinek prowadzący do zbiornika retencyjnego przy rzece Wilga. Inwestycja opiewa na ponad 3,5 mln zł, z czego 2,1 mln zł przeznaczył na ten cel samorząd Mazowsza. Miasto Garwolin otrzymało dofinansowanie w ramach Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

– Jest to nasz pilotażowy program, na który przeznaczyliśmy ponad 57 mln zł. Tymi środkami wspieramy poszczególne części Mazowsza, tym samym wyrównując między nimi dysproporcje. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in. budowa dróg i bulwarów, ale też rozbudowy ośrodków kultury czy uruchomienie parku nauki – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

REKLAMA:


Wśród planowanych działań znajdują się m.in.:
    • dokończenie utwardzenia pasa terenu na koronie wału zbiornika retencyjnego
o długości 912 m;
    • budowa drogi publicznej o długości 1278 m;
    • budowa ścieżek spacerowych i rowerowych o długości 2009 m;
    • budowa dróg serwisowych o długości 1084 m;
    • budowa ronda wzdłuż dróg serwisowych o długości 113 m;
    • budowa placu do zawracania o powierzchni 400 m2.

– To kluczowa inwestycja dla mieszkańców Garwolina. Chodzi nie tylko o zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale też ochronę przeciwpowodziową. Ważne, aby podczas zagrożenia służby ratownicze i komunalne mogły sprawnie dotrzeć do zbiornika – zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.
 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ul.H.Dłużnewskiego ps.Lech (, #IP 87b6e9da5f) Odpowiedz

Nie mam nic przeciw budowie ul.Bocznej i Poprzecznej. Ale pytam o nasza ulice tj.H.Dłużniewskiego ps.Lech. Projekt leży już w archiwum kilkanaście lat niezrealizowany.Szkoda było wydawać pieniądze. A my dalej chodzimy po dołach zasypanych grysem,który rozpryskuje się na boki spod kół samochodów. Dzięki pogodzie nie chodzimy po kałużach. Mam prośbę do nowej władzy, może zainteresuje się naszą ulicą.Czekamy z niecierpliwością.

a ile osób korzysta z tej ulicy 3 -5 ? (, #IP 02ce7d7e76) Odpowiedz

a ile osób korzysta z tej ulicy 3 -5 ?

Co to za durne pytanie? (, #IP fff3a53bdd) Odpowiedz

To ile osób mieszka na jakiejś ulicy nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli miasto gdziekolwiek na swoim obszarze uchwala plan zagospodarowania przestrzennego lub wydaje decyzje o warunkach zabudowy, to jest odpowiedzialne za to aby ludzie, którzy zdecydowali się osiedlić na danym terenie mieli zapewnione godne warunki życia tj. m.in. dojazd do posesji. A co Szanowny Pan powie na ul. Sławińską? Ulica dosyć długa, pędzace samochody i tumany kurzu, które ciągną się jeszcze 10 min. po tym jak taki delikwent przejedzie.Koszmar dla mieszkańców. Będą budować ulicę Maczka jako drogę dojazdową do pól - ile osób mieszka przy budowanym odcinku? (chyba zero)... A Sławińska pomijana, tylko też jest drogą dojazdową do drogi dojazdowej do pól...Może ciągniki należy transportować sanolotami do pięknych, asfaltowych dróg dojazdowych do pól?

ul.H.Dłużnewskiego ps.Lech (, #IP 088136c7a8) Odpowiedz

Nie ważne ile osób mieszka. Ja mieszkam trzydzieści siedem lat i w końcu chciałabym mieszkać jak w mieście. Tym bardziej że ulica jest w centrum miasta. A kierowcy chcący ominąć korek na głównej ulicy pędzą nie zmniejszając prędkości,co powoduje tumany kurzu. Nic przyjemnego mieć ciągle zakurzone okna i taras.

ul.H.Dłużnewskiego ps.Lech (, #IP a0223c4338) Odpowiedz

Niestety buduje się ulice dojazdowe do pól,a w centrum miasta mamy kurz.Nasza ulica ma raptem ok. 200 metrów i trudno mi uwierzyć,że przez kilkanaście lat nie znaleziono funduszy na jej wykonanie. Po prostu nie mamy siły przebicia. Tym bardziej że projekt jest już gotowy i złożono go w archiwum. Wg.mnie do archiwum oddaje się sprawy wykonane.