Wiadomości z Garwolina

Zmiany proboszczowskie w parafiach w Sulbinach i w Górkach

Dodano:
garwolin - Zmiany proboszczowskie w parafiach w Sulbinach i w Górkach

Ksiądz prałat Ryszard Andruszczak już za kilka dni ustąpi z funkcji administratora parafii w Sulbinach. Proboszczem zostanie duchowny, który pełni posługę w Siedlcach. Pod koniec lipca zmieni się także proboszcz w Górkach.

Ks. prał. mgr Ryszard Andruszczak z dniem 18 lipca 2019 r. zostanie zwolniony z urzędu administratora parafii Sulbiny. Jego miejsce zajmie ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski, który z dniem 18 lipca 2019 r. zostanie zwolniony z urzędu ekonoma diecezjalnego dyrektora Wydziału ds. Ekonomicznych, Budowlanych i Konserwatorskich Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz przewodniczącego Zarządu Rzymskokatolickich Cmentarzy w Siedlcach. Z dniem 19 lipca 2019 r. zostanie mianowany proboszczem parafii Sulbiny.

Ks. mgr Czesław Knebel CSMA z dniem 28 lipca 2019 r. ustąpi z urzędu proboszcza parafii Górki k. Garwolina.  Jego miejsce zajmie ks. mgr Antoni Tyniec CSMA.

Na zdjęciu kasiądz Czesław Knebel

Źródło: Siedlecka Kuria Diecezjalna

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wspaniały x (, #IP 002f6c71f6) Odpowiedz

Prawdziwy ksiadz,z powołania , serdeczny-proboszcz parafii Górki. Jak żaden zokolic -np z Garwolina-brawo, nikt księdza nie zapomni i dziękujemy. To b. dobry człowiek 😇

(, #IP fe07eac037) Odpowiedz

A kiedy odejdzie ksiądz proboszcz z Miętnego

MIĘTNE (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Janowskiego z Miętnego nie przeniosą bo dobrjją daninę daje do biskupa a powinni zmienić bo tak zadufanego w sobie jak on to daleko szukać .Parafian ma za nic tylko wybrani się dla niego liczą .Nie taki powinien być proboszcz ,nie do takiej posługi został powołany.

Górki. (, #IP 8744415a03) Odpowiedz

Proboszcz w Górkach odchodzi. Wielka szkoda to serdeczny ksiądz z empatycznym kontaktem.

Co łaska Boża (, #IP 1ccf778650) Odpowiedz

Tak ułożonego proboszcza jak w Górkach tylko opłakiwać . Kultura ,znajomość kanonicznego, brak pażerności na pieniądz Żeby Pan Bóg obdarzył zdrowiem na dalsze lata posługi. Bóg zapłać za chrzty , śluby które udzielił ksiądz wierzącym z innych parafii

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

Wielka szkoda tak wspaniałego księdza otwartego do ludzi wesołego życzliwego daleko szukać życzę wszystkiego dobrego opieki Bozej