Wiadomości z Garwolina

Potomkowie łaskarzewskich Żydów przybyli z wizytą

Dodano:
garwolin - Potomkowie łaskarzewskich Żydów przybyli z wizytą

We wtorek, 9 lipca 2019 roku do Łaskarzewa z wizytą przybyli goście z Paryża i Jerozolimy - potomkowie Żydów zamieszkujących przed wojną na terenie Łaskarzewa.

Państwo Rodgold z wielkim sentymentem opowiadali o swoich przodkach, dzielili się ich wspomnieniami dotyczącymi szczęśliwej młodości w  Łaskarzewie. Odwiedzili również miejsca ważne dla historii łaskarzewskich Żydów, w tym cmentarz, miejsca przechowywania Żydów w trakcie wojny. Goście przekazali pamiątkowe publikacje dotyczące losów ich rodziny.

Historię Łaskarzewa, gościom przekazał Eryk Laskowski . Rówieśnikom z zagranicy towarzystwa dotrzymywała Gabriela Dąbrowska.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ciekawe czy pokazali im jak wygląda żydowski cmentarz zwany kirkutem i co z niego zostało ? (, #IP 5ef0fc65b9) Odpowiedz