Garwolin Sport

Udany występ lekkoatletów Wilgi na OOM w Poznaniu

Dodano:
garwolin - Udany występ lekkoatletów Wilgi na OOM w Poznaniu

Z tarczą i w znakomitych nastrojach sportowych powrócili młodzi lekkoatleci Wilgi Garwolin z finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Impreza, w której wzięło udział prawie 1200 sportowców, odbyła się w dniach 10-12 lipca na stadionie „Golęcin” w Poznaniu.


Ponieważ gospodarzem tegorocznej OOM jest województwo lubuskie, a początkowy gospodarz  współzawodnictwa lekkoatletów miasto Słubice nie miał możliwości przyjęcia tak dużej grupy uczestników, zawody zostały przeniesione właśnie do Poznania. Mimo licznych przelotnych opadów pierwszego dnia zmagań,  pogoda raczej sprzyjała sportowcom.

 Padło wiele doskonałych wyników  i co bardzo cieszy. Nasi reprezentanci wypadli na tym tle bardzo dobrze. W łącznej punktacji  województw  zwyciężyło województwo dolnośląskie 385 pkt, a mazowieckie z dorobkiem 235 pkt uplasowało się tym razem na VI miejscu. Wśród klubów 1 miejsce zdobył bydgoski Zawisza – 113 pkt, najlepsza na Mazowszu „Skra” Warszawa 29 pkt – 34 m., a nasza Wilga – 14 pkt -  została sklasyfikowana wśród 218  klubów  na 76 m. (wśród klubów mazowieckich – 6 miejsce).  Oto jak wypadli poszczególni reprezentanci „Wilgi”:

Julia Biernacka – w trójskoku  (11.70cm – rekord powiatu – III klasa sportowa) zajęła V miejsce i zdobyła 5 pkt do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Czwarte miejsce Julka przegrała różnicą 1 cm, a do srebrnego medalu zabrakło jej tylko 15cm. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i był bardzo dramatyczny, gdyż dwie główne faworytki dopiero w trzeciej próbie uzyskały awans do finałów, a prowadzenie zmieniało się niemal po każdym skoku. Warto dodać, że w ubiegłym roku brązowy medal dawał skok na odległość 11.35cm.

Agata Szaniawska uczestniczyła w trudnym biegu na dystansie 3000m i uzyskała czas 11.08.79s, co dało XIII miejsce i 3 pkt do współzawodnictwa sportowego. Na starcie panował ogromny tłok, gdyż organizatorzy postanowili puścić bieg z udziałem aż 24 zawodniczek. Agata zakwalifikowała się na OOM z 15 wynikiem, więc występ należy ocenić za udany.

REKLAMA:


Marcel Paciorek w dziesięcioboju z 5174 pkt.  wywalczył w dwudniowych zmaganiach IX miejsce i 4 pkt do współzawodnictwa. Marcel poprawił rekord życiowy aż o 452 pkt. W poszczególnych konkurencjach uzyskał: pierwszy dzień 100m – 12.55s, skok w dal – 5.80m, kula – 11.85m, skok wzwyż 176cm , 400m – 57.46s. Drugi dzień:  110m ppł – 17.86s, dysk – 31.28m, tyczka 2.90m, oszczep – 39.02m i 1500m 4.53.12s. W tym biegu zajął II miejsce. Zgodnie z tradycją, po zakończonym wieloboju wszyscy startujący wykąpali się w przeszkodowym rowie z wodą, a następnie przetruchtali na bosaka dookoła stadionu.  Warto dodać, że po raz pierwszy w historii, 16 zawodników ustanowiło w tej konkurencji nowe rekordy życiowe.

Karol Sękulski, który pojechał na OOM z 25 wynikiem, nie był zaliczany do faworytów.  Wysokość 175cm pokonał wprawdzie w trzeciej próbie, ale skoncentrował się i 180cm skoczył za pierwszym razem. Dało mu to  niespodziewanie,  XVII miejsce  w konkursie i tym samym zdobył 2 punkty dla barw klubu.

- Agata Szaniawska i Marcel Paciorek są pierwszy rok w kategorii U-18 i bardzo liczę, mając na uwadze ich ogromne zaangażowanie, że w roku przyszłym mogą sprawić jakąś  miłą niespodziankę –
dodaje usatysfakcjonowany trener Stanisław Buszta.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.