Wiadomości z Garwolina

90 lat z OSP w Głoskowie

Dodano:
garwolin - 90 lat z OSP w Głoskowie

W niedzielę 14 lipca odbył się jubileusz 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Głoskowie (gm. Borowie).

Święto rozpoczęło się od Eucharystii sprawowanej w miejscowej kaplicy przez dziekana dekanatu garwolińskiego ks. Stanisława Szymusia oraz księdza prałata Ryszarda Andruszczaka.

Następnie uczestnicy wydarzenia udali się przed budynek remizy OSP, gdzie oficjalnie powitano gości, wciągnięto flagę państwową na maszt oraz odśpiewano hymn państwowy.
W kolejnej części wręczone zostały medale dla członków OSP Głosków nadane przez prezydium wojewódzkie ZOSP RP oraz zarząd powiatowy ZOSP RP. Natomiast Magdalena Sałata dyrektor delegatury urzędu marszałkowskiego w Siedlcach wręczyła jednostce z Głoskowa medal pamiątkowy Pro Masovia.

REKLAMA:


Po krótkich przemówieniach gości zaproszonych strażacy z OSP w Głoskowie otrzymali kolejne upominki. Iwona Kurowska, wicestarosta powiatu garwolińskiego przekazała bojowy mundur do akcji ratowniczo-gaśniczych, a poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak przekazał pamiątkową grawerkę. Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc poprzez swojego asystenta przekazała „Medal Senatu RP”.

Całe wydarzenie uświetniała swoją grą orkiestra dęta z Borowia.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 29

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

pasazer (, #IP da6db42c38) Odpowiedz

a mietek pałysa jeszcze nie jest strażakiem.tylko lans w garniturku.nie miał dużo czasu tyle sklepow otwartych w niedziele .Zakaz handlu tego człowieka nie obowiązuje!!!!!!!!!