Wiadomości z Garwolina

Nocna pomoc lekarska zostanie przeniesiona do Szpitala Powiatowego

Dodano:
garwolin - Nocna pomoc lekarska zostanie przeniesiona do Szpitala Powiatowego

Dyrektor Szpitala Powiatowego Krzysztof Żochowski planuje przeniesienie Nocnej Pomocy Lekarskiej z Przychodni POZ zlokalizowanej przy ulicy Staszica w Garwolinie do Szpitala Powiatowego przy ul. Lubelskiej w Garwolinie. Zmiany mają wyjść naprzeciw planom rządu oraz poprawić i usprawnić obsługę medyczną pacjentów i podnieść ich bezpieczeństwo. Do przeniesienia NPL może dojść jeszcze w tym roku.

- Planujemy przenieść nocną pomoc lekarską z przychodni przy ulicy Staszica, do Szpitala Powiatowego w Garwolinie, by lepiej zarządzać kadrami i lepiej zarządzać naszym potencjałem diagnostycznym, ale przede wszystkim wynika to z bezpieczeństwa pacjentów, żeby oni nie jeździli między ulicą Staszica a Lubelską – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Garwolinie Krzysztof Żochowski. -  Chodzi o to, żeby pacjenci trafiali do właściwego miejsca, gdzie może im być udzielona pomoc, czyli w sytuacji, kiedy osoby z niewielkim zachorowaniem trafią na SOR mogły być odesłane do NPL, a osoby z poważniejszym schorzeniem trafiające do NPL mogły być szybciej przekierowane do SOR i na oddziały szpitalne – dodaje dyrektor.

Zmiany nieprędko wejdą w życie.
- To wymaga przebudowy części szpitala, bo ilość pomieszczeń i właściwe przystosowanie  szpitala do pełnienia takiej funkcji będzie wymagało trochę pracy z naszej strony. Wiemy, że to zrobimy, ale nie wiemy kiedy. Zresztą zmiany ustawowe idą w kierunku tego, żeby zmusić szpitale, by ta NPL była w ich lokalizacji. Aktualnie takiego wymogu nie ma, ale przygotowujemy się do tego i nie chcemy, żeby nas to zaskoczyło – mówi Krzysztof Żochowski.

Na pytanie, czy NPL zostanie przeniesiona do Szpitala Powiatowego jeszcze w tym roku, dyrektor odpowiada: -Nie wykluczam tego.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

r (, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

myślę że to bardzo dobry pomysł ,skończy się jeżdżenie tam i z powrotem tylko po skierowanie