Wiadomości z Garwolina

Emilka Mazek po zwycięstwo i rekord w Warszawie

Dodano:
garwolin - Emilka Mazek po zwycięstwo i rekord w Warszawie

W dniach 15 – 26 lipca, odbywa się w dziesięciu największych miastach wojewódzkich cykl biegów na dystansie 5 km, pod nazwą – „City Trial onTour”. W Warszawie biegi te z udziałem 350 startujących odbyły się w lesie młocińskim, we wtorek 16 lipca. Miło nam donieść o sukcesie, jaki odniosła w tej warszawskiej imprezie reprezentantka Wilgi Garwolin Emilia Mazek.

Podopieczna trenera Stanisława Buszty prowadziła od startu do mety i zwyciężyła w kategorii kobiet z przewagą aż 48 sekund nad drugą na mecie Martyną Wiśniewską z Warszawy.
- Tuż przed biegiem spadł zimny, ulewny deszcz więc cała mokra i zmarznięta stanęłam na starcie do tego prowadzącego leśnymi duktami biegu. Miałam zamiar poprawić życiówkę, ale w tych okolicznościach byłam pełna obaw o końcowy wynik. Od startu podyktowałam tempo w granicach 3’34” na 1 km i wtedy nabrałam pewności siebie, a rezultat – 17’56” zupełnie mnie zaskoczył, gdyż poprawiłam swój rekord powiatu aż o 30 sekund. Ponadto nie bez znaczenia jest to, że był to mój dziewiąty start w tym cyklu i dopiero pierwsze zwycięstwo - mówi przemoknięta ale szczęśliwa,  biegaczka z Unina.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dla ścisłości (, #IP f7a512edb7) Odpowiedz

To nie jest biegaczka z Unina tylko z drugiej strony Garwolina. Pozdrawiamy Emilkę, i dalszych sukcesów życzymy.