Wiadomości z Garwolina

Uwaga piraci! Od dziś działa mazowiecka grupa Speed!

Dodano:
garwolin - Uwaga piraci! Od dziś działa mazowiecka grupa Speed!

Mając na względzie ciągłą potrzebę podnoszenia stanu bezpieczeństwa na drogach, która wynika z realizacji jednego z fundamentalnych zadań Policji jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie ujawniania kierujących dopuszczających się agresywnych lub szczególnie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu powołał do życia Zespół pod nazwą „SPEED”. Podobne Zespoły powstają

 na terenie całego kraju. Mazowieccy policjanci rozpoczną realizację zadań już dzisiaj od godz. 14.00.


 
Do dyspozycji 48 policjantów z 12 jednostek Policji oddano 14 najnowszych radiowozów głównie maki BMW, w tym 11 nieoznakowanych wideorejestratorów. Ponadto do pomiarów prędkości pojazdów będą oni używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości, które posiadają funkcję zapisu obrazu.

Policjanci będą patrolować przede wszystkim główne drogi, nawet z pominięciem granic administracyjnych powiatów. Może zdarzyć się także, że w jednym momencie na jednej drodze będzie współpracować nawet kilka patroli w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych.

Zespół SPEED będzie zwracać uwagę głównie na przypadki:
    • przekraczania prędkości,
    • niebezpiecznego wyprzedzania,
    • czynów godzących w bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów,
    • zachowań agresywnych (np. jazda „na zderzak” i wywieranie presji na innych kierujących poprzez zmuszanie ich do określonego zachowania),
    • nielegalnych wyścigów.

REKLAMA:


W skład Zespołu wejdą nie tylko funkcjonariusze drogówki, ale także policjanci z pionów kryminalnych i do walki z cybeprzestępczością. Ich zadaniem będzie monitorowanie stron www i portali społecznościowych w celu uzyskiwania informacji o nielegalnych wyścigach lub osobach uprawiających notorycznie popisową i niebezpieczną jazdę – oczywiście w warunkach normalnego ruchu drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu nadal przyjmują zgłoszenia na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej.kwp@mazowiecka.policja.gov.pl .


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

fotoradar (, #IP 26bc35ae4d) Odpowiedz

Zapraszamy na ul Sobieskiego w Garwolinie. Tam co drugi przekracza prędkość.

(, #IP 712847c381) Odpowiedz

Po co taki speed? Wystarczy dwa, trzy razy dziennie podjechać pod szpital od strony działek i za szybą zostawić mandaty. Miesięcznie uzbiera się tego gdzieś około 50 000 zł.

(, #IP 254a1c94a0) Odpowiedz

Mając na uwadze ciągle zasilanie budżetu państwa na programy rozdawania hajsu przez PiS będziemy jeździć niepostrzeżenie tajnymi BMW szydząc z poprawy bezpieczeństwa bo liczy się hajs ibpremia

Realista (, #IP e3686bf731) Odpowiedz

Czekamy na efekty.

Popierający (, #IP 1a8d680813) Odpowiedz

Brawo. Nareszcie wezmą się za tych idiotów co uważają się że droga należy tylko do nich.Oby jak najwięcej zatrzymali tych bandytów drogowych.

Nicolka (, #IP d7d1c741ed) Odpowiedz

Czyli właściwie wszystkich z WG

Hołek (, #IP e5550b87b1) Odpowiedz

Siedzę w domu nigdzie się nie ruszam.