Wiadomości z Garwolina

Projektowanie schodów - rozwiązania popularne a innowacyjne

Dodano:
garwolin - Projektowanie schodów - rozwiązania popularne a innowacyjne

Projektowanie schodów jest sztuką polegającą na optymalizacji, należy dbać o takie czynniki jak zachowanie odpowiedniej szerokości stopnia, dopasowana wysokość, wygodne poręcze, a to wszystko trzeba pogodzić z resztą domu, dopasowując je do reszty wystroju, jednocześnie przy uwadze na to aby schody nie zajęły nam całej przestrzeni. Co warto wiedzieć przed podjęciem się tego zadania?


Schody jednobiegowe
Najbardziej intuicyjne i proste w konstrukcji rozwiązanie. Stopnie o równej szerokości poprawiają funkcjonalność tego typu schodów i sprawiają, że wygodnie się z nich korzysta. Ten projekt mimo prostoty daje również duże pole do manewru jeśli chodzi o wystrój, poza klasycznym projektem schodów klinowych możemy się również skusić na odważniejsze schody drabinowe bądź efektownie zamocowane na ścianie schody podwieszane. Z tego typu schodami można mieć pewność, że na rynku znajdą się takie, które będą odpowiadać naszym gustom. Projekt ten jest jednak najbardziej funkcjonalny dla schodów do pomieszczeń nie umieszczonych za wysoko, schody jednobiegowe o komfortowej wysokości stopnia potrafią zajmować dużo miejsca.

Schody spiralne


Rozwiązanie które nie bez powodu poruszyły świat projektowania wnętrz, jest to najbardziej kompaktowe rozwiązanie, które przy zajęciu minimalnej przestrzeni może połączyć ze sobą nawet najwyższe piętra. Jednocześnie niebanalne wzornictwo sprawia, że odpowiednio dobrany model będzie pasował do każdego pomieszczenia, wtapiając się w wystrój lub będąc kontrastującym elementem. Jest to również rozwiązanie wymagające najmniejszej ilości pracy przy montażu, szczególnie przy zakupie gotowych schodów, które dzięki uniwersalności projektu mogą posłużyć do ominięcia potrzeby projektowania schodów od zera.


Schody zabiegowe Nice 4

Schody modułowe
Jedno z nowocześniejszych rozwiązań w projektowaniu schodów, ich największą zaletą jest wspomniana modularność, które łączy ze sobą możliwość zaprojektowania każdego stopnia z prostotą szybkiego montażu - wystarczy połączyć moduły ze sobą. Warto nadmienienia jest również niska cena w porównaniu do schodów projektowanych od zera podczas kiedy schody modułowe dają te same możliwości dopasowania schodów do pomieszczenia.

Artykuł sponsorowany