Rozrywka | Kultura Garwolin

Naukobus odwiedził Garwolin

Dodano:
garwolin - Naukobus odwiedził Garwolin

29 lipca Naukobus przyjechał do hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1. Wystawa udowodniła, że nauka budzi ciekawość, bawi i wciąga. Dzieci były zachwycone. Na wystawę zaproszeni byli także dorośli. W godzinach 10.00-18.00 w poniedziałek i 8.00-14.00 we wtorek, wystawę mogli bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można było doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można było też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała.

Dlaczego Naukobus jest tak interesujący? Pozwala dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki. To nie są zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw, które rządzą światem. 20 eksponatów dało szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę – edukatorzy pomagali zrozumieć zasady ich działania oraz przybliżyli prezentowane zjawiska naukowe.

REKLAMA:


Wizyta wystawy objazdowej realizowana była w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Materiały prasowe: CNK, UM Garwolin, AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.