Garwolin Sport

Mila Kusocińskiego dla Emilii Mazek!

Dodano:
garwolin - Mila Kusocińskiego dla Emilii Mazek!

87 lat temu, 31 lipca 1932 roku w Los Angeles polski biegacz Janusz Kusociński zdobył w biegu na 10 000m pierwszy w historii, złoty medal olimpijski w kategorii mężczyzn. Z okazji tej rocznicy odbył się, organizowany przez Łazienki Królewskie i New Balance, bieg na 1 milę Kusocińskiego, a dystans 1932m, nawiązuje do daty pamiętnych Igrzysk Olimpijskich. Zwyciężczynią biegu okazała się Emilia Mazek.

Warszawki, nocny bieg odbył się w Łazienkach i prowadził pięknymi, parkowymi alejkami w klimatycznej scenerii nocnych łazienek. Pierwsza  tzw. „złota seria”, w której wystąpiła znajdująca się w znakomitej formie biegaczka Wilgi Garwolin Emilia Mazek wystartowała o godzinie 21.59.  Nasza zawodniczka narzuciła mocne tempo i zdecydowanie zwyciężyła w czasie 6 minut i 29 sekund,  z przewagą  13 sekund nad drugą zawodniczką na mecie, Kingą Redą z Warszawy. Kolejne serie – „srebrna” i „brązowa”, nie przyniosły zmiany rezultatów i to nasza lekkoatletka cieszyła się z głównej nagrody – vouchera na obuwie biegowe New Balance. Organizatorzy widząc duże zainteresowanie imprezą, postanowili  uczynić ją cykliczną, co znaczy ze Emilka będzie co najmniej przez rok, rekordzistką tego dystansu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.