Ciekawe tematy z Garwolina

5 wypadków i 17 kolizji drogowych w minionym tygodniu

Dodano:
garwolin - 5 wypadków i 17 kolizji drogowych w minionym tygodniu

Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci odnotowali 5 wypadków i 17 kolizji drogowych.

30 lipca Garwolin. Wypadek na u. Romanówka
30 lipca o godz. 11:46 w Garwolinie na ulicy Romanówka kierująca samochodem marki Volvo podczas wykonywania manewru skrętu w lewo prawdopodobnie nie zachowała należytej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Mazda, w wyniku czego doszło do zderzenia. Do szpitala w Garwolinie została przewieziona pasażerka Mazdy, która pozostała na obserwacji. Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Ustalaniem przebiegu i okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z KPP w Garwolinie.

30 lipca Zwola. Potrącenie rowerzystki
Tego samego dnia o godz. 14:11 w miejscowości Zwola gm. Miastków Kościelny 34-letnia kobieta kierująca samochodem Ford Mondeo zderzyła się z kierującą rowerem 11-latką. Rowerzystka po udzieleniu pomocy medycznej w szpitalu w Garwolinie została wypisana do domu. Kobieta kierująca Fordem była trzeźwa. Przyczyny zdarzenia ustalają policjanci z Garwolina.

REKLAMA:


30 lipca, Zygmunty. Potrącenie rowerzystki. Sprawca uciekł z miejsca wypadku
O godz. 15:58 do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło kolejne zgłoszenie o potrąceniu przez samochód rowerzystki. Tym razem do zdarzenia doszło w miejscowości Zygmunty gm. Łaskarzew. W wyniku potrącenia 16-letnia dziewczynka doznała obrażeń ciała w postaci stłuczenia lewego biodra i została przewieziona do szpitala w Otwocku. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do jego ustalenia. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom udało się zatrzymać 32-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował samochodem VW Passat. Mężczyzna nie tylko spowodował wypadek, ale także kierował pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu. Na dodatek znajdował się w stanie nietrzeźwości (1,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Kierujący został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP Łaskarzew.

2 sierpnia, Kobylnica. Zderzenie samochodu osobowego i motocykla
2 sierpnia o godz. 6:36 w miejscowości Kobylnica doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu wynika, że 30-latek kierujący samochodem marki Renault Scenic na prostym odcinku drogi, w rejonie skrzyżowania, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo z drogi wojewódzkiej nr 801 w drogę podporządkowaną, prowadzącą do miejscowości Kobylnica, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocyklem marki Kawasaki 46-latkowi. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała w postaci złamania lewej nogi, urazu kręgosłupa oraz ogólnych potłuczeń. Został przewieziony do szpitala w Garwolinie. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Maciejowic.

2 sierpnia, Pilawa. Zderzenie dwóch aut
Również 2 sierpnia o godz. 15:42 w miejscowości Jaźwiny gm. Pilawa kierujący samochodem Ford Mondeo mieszkaniec powiatu łukowskiego uderzył w poprzedzający go pojazd Audi S3, który wykonywał manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia pasażer z Forda doznał obrażeń ciała w postaci złamania kręgu odcinka lędźwiowego i pozostał w szpitalu w Garwolinie. Okoliczności tego zdarzenia ustalają policjanci z Posterunku Policji w Pilawie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.