Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 lipca - 4 sierpnia 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 lipca - 4 sierpnia 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

29 lipca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Grabniak, gm. Sobolew

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Grabniaku, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volvo V40. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe i zakręcono zawór instalacji LPG. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

31 lipca 2019 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Gocław

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Gocław, gdzie samochód osobowy marki Toyota Celica zjechał z drogi i dachował. Pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP, dwa zastępy OSP oraz jeden zastęp Wojskowej Straży Pożarnej.

1 sierpnia 2019 r.

Pożar słomy oraz prasy belującej w Woli Koryckiej Górnej

Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze prasy belującej oraz sprasowanej słomy na polu w Woli Koryckiej Górnej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar samochodu w Trojanowie
Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu na krajowej „17” w Trojanowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

2 sierpnia 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Kobylnicy, gm. Maciejowice

Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kobylnica, w którym uczestniczył motocykl marki Kawasaki oraz samochód osobowy marki Renault Megane. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji
rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Wilchcie, gm. Borowie
Przed godziną 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wilchta, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Toyota Corolla. Pomocy medycznej kierującemu pojazdem udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Jaźwinach, gm. Pilawa
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jaźwiny, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Ford Mondeo i Audi A3. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

W ubiegłym tygodniu na terenie całego powiatu odnotowano 12 interwencji związanych z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych w miejscowościach: Skurcza, Brzegi, Godzisz, Kujawy, Nowa Krępa, Zabruzdy, Puznówka, Żelechów, Stary Puznów, Ryczyska, Grabniak. W większości przypadków interwencje dotyczyły usuwania całych drzew bądź konarów z dróg. Ponadto w Puznówce doszło do niegroźnych pożarów budynku mieszkalnego i gospodarczego, które zostały ugaszone przed przybyciem zastępów straży.

zdjęcie: archiwum KG

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Brawurowa jazda kierowcy straży pożarnej pojazdem Renault serii G 230 (, #IP 64a26ba48c) Odpowiedz

Opisuję zdarzenie jakie miało miejsce dnia 11-08-2019 roku o godz. 11:30 na rondzie w (Czyszkowie) Garwolinie zbiegających się ulic Narutowicza i Targowa. Otóż jechałem autem osobowym od ul. Wiejskiej następnie Narutowicza będąc już na rondzie udając się w kierunku Górek od strony z mojej prawej od ul. Targowa nadjechał wóz strażacki marki Renault seria G 230 NIE BĘDĄCY W AKCJI BEZ SYGNAŁÓW ŚWIETLNYCH JAK I DŹWIĘKOWYCH nie ustępując pierwszeństwa przejazdu pojazdowi będącemu już na rondzie wymuszając jego natychmiastowe zatrzymanie, a sam kierowca pojazdem Reanult zjechał z ronda w kierunku Górek, kierowca Renault serii G 230 nawet się nie zawahał by zwolnić i przepuścić pojazd znajdujący się już na rondzie stosując zasadę tak zwanego ruchu pierwszeństwa prawa wolna, mając mnie czyli pojazd osobowy po stronie lewej. Otóż panie kierowco jednostki pojazdu ciężarowego strażackiego Renault serii G 230 informuję pana, że zbliżał się pan pojazdem do ronda, a nie skrzyżowania równorzędnego stosując zasadę prawa wolna. Jakby tego było mało zjeżdżając z ronda pojazd strażacki wyniosło na lewy przeciwny pas do ruchu kierunku jazdy pojadu Renault z powodu nadmiernej prędkości - mniemam, że korowca był po spożyciu alkoholu. Tylko moja długoletnia rutyna zawodowa z zastosowaniem zasady ograniczonego zaufania zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść z winy kierowcy jednostki straży pożarnej posiadającego prawo jazdy co najmniej kategorii C, który prowadził pojazd marki Renault serii G. Głęboko wierzę, że zwierzchnik pana kierowcy wyciągnie konsekwencje i sprawdzi co robił w/w kierowca pojazdu opisanego w tym czasie i miejscu, bo każdy wyjazd ufam, że ma swoją notatkę historyczną...