Wiadomości z Garwolina

15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego

Dodano:
garwolin - 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego

Zbliżają się obchody Święta Wojska Polskiego ustanowionego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Na powiatowe obchody 99. rocznicy Cudu nad Wisłą zapraszają: starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Garwolinie płk Sławomir Głowiński.

W rocznicę zwycięstwa, już od czasów II Rzeczpospolitej, obchodzono w tym dniu Święto Wojska Polskiego. W czwartek, 15 sierpnia o godz. 10.00 w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie odprawiona zostanie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po niej nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych oraz uczestników w asyście Orkiestry OSP Garwolin przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje złożą kwiaty i zapalą znicze.

Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu do udziału w uroczystościach.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Realista (, #IP 24e8aa56a5) Odpowiedz

W tym roku to wreszcie mieszkańcy Warszawy zadowoleni. Wreszcie spokój na mieście. Bez blokowania ulic i całego tego zgiełku. Takie święto to powinno co rok być w innym mieście.

(, #IP 5cae01a2bf) Odpowiedz

Zgiełk i zablokowane ulice to mają prawie codziennie.

mieszkaniec (, #IP 934b2ef3ef) Odpowiedz

I tak się dzieli społeczeństwo.

(, #IP b19a2e19b2) Odpowiedz

Czy wicestarosta to odrębny organ administracyjny? Czy jest odrębnym organizatorem imprezy że zaprasza na imprezę? Jeszcze powiedzcie mi że daje coś od siebie?

(, #IP 495c7300eb) Odpowiedz

Startuje do sejmu z listy Dojnej Zmiany.

słabo słabo (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

za czasów PSL była akademia , występy artystyczne , za czasów PIS msza ,przemówienie, złożenie kwiatów i wypad .....

Akademia (, #IP aaa1baada7) Odpowiedz

Na siłę te akademie były. Zmuszanie młodzieży. Teraz ok, tak jak powinno być.

Przymus (, #IP 87864e1d1f) Odpowiedz

Masz rację,jeszcze wakacje a my uczniowie musieliśmy chodzić na próby bo pani dyrektor wymyśliła sobie akademię.Nie jestem przeciwna takim uroczystościom,ale wszystko powinno być przemyślane

Zniesmaczony (, #IP f2468ce923) Odpowiedz

Śmiszne, do kompletu organizatorów powinni dodać jeszcze posła Woźniaka. Po co tam znowu wicestarosta, a gdzie przewodniczący Rady Powiatu.

Zniesmaczony ????? (, #IP 24e8aa56a5) Odpowiedz

Dopiero teraz ? A po wybraniu nie byłeś/aś ? Nie widzisz o co chodzi ? Cała ta otoczka, lans. Jak dziecko we mgle. Tak głosowałeś i teraz cisza.