Wiadomości z Garwolina

Pamiętnik Pielgrzyma. Dzień piąty: Ciepielów – Jasieniec Iłżecki

Dodano:
garwolin - Pamiętnik Pielgrzyma. Dzień piąty: Ciepielów – Jasieniec Iłżecki

Dzień piąty 39. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymi przeszli odcinek od Ciepielowa do Jasieńca Iłżeckiego.

Dziś w pamiętniku pielgrzyma o piątym dniu Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę i wizycie wyjątkowych gości na trasie przemarszu.
Za nami kolejne 37 kilometrów pokonanych w stronę Jasnej Góry! Pogoda była oczywiście zmienna. Ciepły poranek, upalne popołudnie, zaczątki burzy na polu namiotowym i rześki wieczór.
Garwolińskie „siódemki” świętowały dziś swoje grupowe imieniny. Z tej racji przewodnicy przygotowali mnóstwo atrakcji dla swoich pątników. Tradycyjnie nie obyło bez odwiedzin gości. W samo południe odwiedził nas dziekan dekanatu garwolińskiego ksiądz Stanisław Szymuś. Następnie pielgrzymów z siódemek pozdrawiał JE bp radomski ks. Henryk Tomasik. Kolejnymi gośćmi pielgrzymów z powiatu garwolińskiego był poseł Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki oraz wicestarosta Iwona Kurowska, którzy wzmocnili pątników pysznymi pączkami. Pielgrzymi chętnie podchodzili do gości z powiatu i przekazywali im zapewnienia o modlitwie.
Na pole namiotowe dotarliśmy kilka minut po godzinie 18.00. Zawiał wiatr, zaszło słońce i zaczął padać deszcz. Po kilku minutach pielgrzymi znów wyszli z namiotów, by kontynuować rozkładanie bagaży.

Zachęcam do odwiedzania profilu grupy 7a na Instagramie : pielgrzymka_7a

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 42

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Panie Starosto... (, #IP 25cb06490a) Odpowiedz

Niech Pan sie obejrzy na różnych zdjęciach,niestety wygląda Pan jak młodszy referent a nie starosta.Pomijając kilogramy ,to ubrania i wizerunek to Pana słaba strona.

wizerunek (, #IP eeed75ff1f) Odpowiedz

A gdzie jest napisane jak ma wyglądać starosta. Mnie w taki wizerunek bardzo odpowiada. Starosta jest sobą czyli normalnym dobrym człowiekiem, a nie bufonem ubranym w garniturek pod krawatem. Niestety ładne opakowanie często ukrywa w sobie słabej jakości zawartość. O nienaganny wizerunek dbają tylko Ci, którzy mają poczucie niskiej wartości i sądzą, że strojem nadrobią braki.