Wiadomości z Garwolina

155 tysięcy na oświatę w gminie Garwolin

Dodano:
garwolin - 155 tysięcy na oświatę w gminie Garwolin

Gminie Garwolin udało się pozyskać duże pieniądze na na rzecz rozwoju dzieci i kadry pedagogicznej uczącej w gminnych placówkach. 36 tys. złotych trafi do żłobka w Sulbinach, 75 tys. to kwota na doposażenie pracowni w SP w Rębkowie. Zyskają również nauczyciele uczący w SP w Rębkowie, którzy będą dokształcać się na Malcie w ramach programu Erasmus Plus.

MALUCH+ na żłobek w Sulbinach
W dniu 24 lipca 2019 r., wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk podpisał umowę  z wojewodą mazowieckim na przekazanie środków w formie dotacji w kwocie 36 000,00 zł na funkcjonowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w Publicznym Żłobku w Sulbinach. Pieniądze zostaną wykorzystane na wyposażenie sal.

- Środki rządowe i od wojewody z reguły dostajemy w ramach refundacji pieniędzy, które sami wcześniej przeznaczymy. Od kilku lat systematycznie otrzymujemy wsparcie w ramach programu Maluch +. Najwięcej pieniędzy udało nam się pozyskać przy okazji utworzenia żłobka w Sulbinach – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

75 tys. na doposażenie sal Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie

W dniu 19 lipca 2019r. został zaopiniowany pozytywnie wniosek w sprawie zwiększenia kwot części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019 z 0,4 % rezerwy z tytułu dofinansowania wyposażenia w pomoce dydaktyczne. Szkoła Podstawowa w Rębkowie na ten cel otrzymała 75 000,00 zł z Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym na pracownię biologiczną 20 000,00 zł, geograficzną 15 000,00 zł, chemiczną  20 000,00  zł, fizyczną 20 000,00 zł.

ERASMUS+ w gminie Garwolin

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rębkowie , już po raz kolejny zdecydowała się na realizacje projektu w ramach Programu ERASMUS+, tym razem będzie to jednak wyjazd  pedagogów z tej szkoły, w  ramach  akcji  1 - Mobilność kadry edukacji szkolnej. W ramach  zadania pn. „Okno na świat- motywowanie uczniów własnym przykładem uczenia się przez całe życie”, na początku przyszłego roku wyjedzie 6 osób zdobywać wiedzę na Maltę. Umowa zostanie podpisana na początku sierpnia 2019 r. 
Szkoła Podstawowa w Rębkowie  na ten pozyskała 10 218 euro.

zdjecie: PP Sulbiny

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nikt tego nie kontroluje (, #IP a919e10b8a) Odpowiedz

W SP w Rudzie Talubskiej nareście zrobiono porządek z Dyrekcją zwł z zastępcą .Praca w kilku szkołach ,godziny zastępcze dla siebie nawet utrzymanie piesków na obiadach szkolnych

Jak nie ma gospodarza to taki efekt (, #IP a919e10b8a) Odpowiedz

W Maciejowicach Orlik poprzez zaniedbywanie nadaje się tylko do zamknięcia. Szkoły w Oronnem , Samogoszczy dach przecieka. Czy nie można nawet sposobem gospodarczym odnowić elewacji w SP w Maciejowicach?

wstyd (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

No tak Rębków. A Michałówka znowu zapomniana. O tej szkole sie nie pamięta, boiska pamiętają czasy lat 90, koche o zgrozo uwazać trzeba by się nie złamały bo tak są przeżarte przez rdzę, stary płot, pytki przed szkołą takie że głowę rozbić można i ciasnota bo klas mało. Ale przecież wiele lat temu strzelono dobudówkę 4 małych klas na odczepnego i zakończyło się fundowanie rzeczy do Michałówki , gdzie ławki to pamiętają czasy początku powstania szkoły. Wstyd Panie Wójcie, tak jak i poprzednik Pana tak i Pan tylko pompujecie kase w Wolę Rebków i Rude . Inne miejscowosci sie nie liczą

Brawo brawo... (, #IP 1e91adc46d) Odpowiedz

...a rodzice uczniów ze SP w Michałówce kolejny raz obserwują i zanotowali w którym kierunku od wielu lat wójcio pompuje strumyk pieniążków. Jak nie Wola Rębkowska, to Rębków i Ruda Talubska, i tak w koło. Przypadek...? Widocznie potrzebny wójt z naszego rewiru, bo się nam szkoła rozsypie pod wpływem erozji, a na tego pana nie ma chyba już co liczyć.

Realista (, #IP 24e8aa56a5) Odpowiedz

Trzeba było głosować na swojego. Macie nauczkę.

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

Właśnie!? Dziwne to jest w kolko Rębków i Rębków biedni