KurierGarwoliński.pl

Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej z Garwolina

Interwencje do dnia11-08-2019r.

Dodano:

5 sierpnia, Garwolin

O godz. 8:05 w Garwolinie na ul. Stacyjnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali do kontroli osobowe BMW, którego kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, drugie 0,37 mg/l. Sprawą pijanego kierowcy, 22-letniego mieszkańca powiatu zamojskiego, zajmują się policjanci z Garwolina.

O godz. 8:15 w Garwolinie na ulicy Spacerowej patrol ruchu drogowego zatrzymał innego kierującego, który również wsiadł za kierownicę pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem marki VW Caddy 22-letniego mieszkańca naszego powiatu wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu (0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu).


O godz. 18:51 w Sulbinach na ulicy Górnej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Ze wstępnych ustaleń policjantów wykonujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że 52-letni kierowca samochodu VW Amarok nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka mieszkańcowi powiatu garwolińskiego, który kierował motocyklem marki Honda. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał obrażeń ciała w postaci złamania otwartego nogi oraz urazu głowy i został przewieziony do szpitala w Garwolinie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Okoliczności i przyczyny wypadku ustalają policjanci z Garwolina.

O godz. 19:48 w Trąbkach na ulicy Osadniczej policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali 32-letniego mieszkańca naszego powiatu, który kierował rowerem po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,54 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP Pilawa.

O godz. 20:11 w Garwolinie policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Garwolinie, wykonując czynności związane z zatrzymaniem osób podejrzewanych o popełnienie przestępstwa, w mieszkaniu wynajmowanym przez 33-latka i i 23-latka na balkonie ujawnili doniczkę z rośliną prawdopodobnie marihuany. Ponadto 33-latek posiadał przy sobie woreczek z zawartością białego proszku – prawdopodobnie amfetaminą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

REKLAMA:


6 sierpnia Garwolin

O godz. 12:49 w Garwolinie na ul. Mazowieckiej kierujący motocyklem Yamaha 17-letni mieszkaniec naszego powiatu uderzył w samochód Renault Master, który wyjeżdżał z posesji. Kierowca Renault 26-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo przejazdu. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami trafił do szpitala w Garwolinie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin

7 sierpnia, Miętne

W Miętnem na ul. Kościelnej o godz. 16:30 policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford, którym kierował 29-letni mieszkaniec naszego powiatu. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,12 i 0,08 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.8 sierpnia, Garwolin

O godz. 8:05 w Garwolinie na ul. Staszica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierująca samochodem Toyota Yaris 65-letnia kobieta wykonując manewr skrętu w prawo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej na wprost 66-letniej rowerzystce. W wyniku zderzenia obrażeń ciała skutkujących pozostawieniem w szpitalu doznała kierująca rowerem. Kobiety były trzeźwe. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

10 sierpnia Żelechów

O godz. 1:12 w Żelechowie na ul. Długiej policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca naszego powiatu, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem VW Passat. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków jazdy w wyniku czego wjechał w ogrodzenie jednej z posesji, po czym odjechał. Policjanci ustalili i zatrzymali 21-letniego sprawcę. Badanie stanu trzeźwości w pierwszym pomiarze wykazało 0,91 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś w drugim – 0,94 mg/l. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP w Żelechowie.

11 sierpnia, Sobolew

O godz. 6:28 w Sobolewie na  ul. Kownackiej 58-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierując samochodem Opel Zafira prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący oraz pasażerowie – 39 letnia kobieta i dwoje dzieci w wieku 13 i 9 lat z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Sobolewa.   

11 sierpnia Wola Starogrodzka
O godz. 21:36 w Woli Starogrodzkiej 41-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierował Oplem Astrą będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami – VW Passat i Renault Scenic. 41-latek w wydychanym powietrzu miał 1,16 mg/l alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Pilawy.


W minionym tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego policjanci przeprowadzili 259 interwencji, odnotowali 4 wypadki i 25 kolizji drogowych.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

NGA (, #IP 5d968c46a9) Odpowiedz

w Trąbkach powinien być zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach, te trąbki to jedna wielka patologia

Do NGA (, #IP 3807fa6bc9) Odpowiedz

Wszędzie, gdzie jest jakaś wzmianka o Trąbkach piszesz o patologii. Masz za dużo czasu, żeby wyszukiwać wszystkie teksty o Trąbkach?