Wiadomości z Garwolina

Rząd dopłaci do funkcjonowania PKS Garwolin?

Dodano:
garwolin - Rząd dopłaci do funkcjonowania PKS Garwolin?

Dziś starosta garwoliński Mirosław Walicki zamieścił w sieci wpis, w którym informuje, że powiat garwoliński stara się o rządowe środki w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dla Mazowsza. Powiat może uzyskać dofinansowanie kwotą 1 zł do kilometra dla połączeń autobusowych na terenie powiatu garwolińskiego.

„Rządowy program wparcia lokalnych połączeń autobusowych, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dla Mazowsza działa. Dziś składamy wniosek do wojewody mazowieckiego o dofinansowanie kwotą 1 zł do kilometra dla połączeń autobusowych na terenie powiatu garwolińskiego.
Jest to szansa dla odbudowy połączeń lokalnych oraz wsparcia przewoźnika publicznego - PKS.
Dziękuję wspólnie z Iwoną Kurowską, wicestarostą powiatu garwolińskiego, wójtom i burmistrzom, którzy włączyli się w prace nad koncepcją funkcjonowania transportu publicznego, a przede wszystkim Grzegorzowi Woźniakowi, posłowi na Sejm RP za ustawę o przywracaniu”-
  połączeń autobusowych napisał na FB starosta garwoliński Mirosław Walicki.

- Przekażemy środki operatorowi, którego jesteśmy właścicielem, czyli PKS. Do każdej złotówki powiat musi przekazać jeszcze około 40 groszy, bo musimy mieć wkład własny w to przedsięwzięcie – mówi w rozmowie z KG starosta Walicki.

Dofinansowane mają zostać 43 połączenia. Nie wiadomo jednak, kiedy środki rządowe mogą trafić do powiatu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Mykola Demko (, #IP 9fc1dd0419) Odpowiedz

Gdzie sa k...a autobusy do Pilawy. Co na to organ prowadzacy czyli powiat? Dodzwonic sie do PKS graniczy z cudem. Czy to juz koniec tej firmy i transakcja wiazana z pewnym prywatnym przewoznikiem? A nie... To dobra zmiana Prawa i socjalizmu...

nie potrzebne (, #IP b08f9dbe83) Odpowiedz

tak jak i do trąbek . To siedlisko pisu i zła

Monika (, #IP 48c636484e) Odpowiedz

Starosta tzymamy kciuki

ciekawy (, #IP 9558502c1d) Odpowiedz

A czy może ktoś wie, którzy burmistrzowie i wójtowie nie włączyli się w prace nad koncepcją funkcjonowania transportu publicznego i czy nie miało to związku z zawieszeniem kursów autobusów na terenie tych samorządów?

Brak słów (, #IP f2468ce923) Odpowiedz

Powiat chwali się wioskami, spotkaniami, wizytami, ale efektów za bardzo nie widać. Więcej konkretów Panie Starosto a mniej działań pod publiczkę posła i Pana pracownicy wicestarosty.

trup (, #IP 64ab6fb16b) Odpowiedz

Reanimowanie trupa.Jakim cudem te stare autosany i inne przechodzą przegląd techniczny kto klepie przeglądy powinien siedzieć gdzie emisja spalin,modna ekologia więcej co2 niż ze śmieciucha gdzie garwolska policja i krokodyle chyba że firma nietykalna

Realista (, #IP 24e8aa56a5) Odpowiedz

Janusz ?....... ostygnij......

... (, #IP cbe88d4368) Odpowiedz

wszyscy ktorzy to pisza te komentarze tak by zniszczyc PKS to debile. Lepiej wposcic konkurencje? DEBILE !!!!