Wiadomości z Garwolina

Łoś spacerował po Garwolinie

Dodano:
garwolin - Łoś spacerował po Garwolinie

Wczoraj w godzinach wieczornych Garwolin odwiedził nietypowy gość. Był to całkiem okazały łoś. Na te zwierzęta muszą już uważać kierowcy. Kilka dni temu po zderzeniu z łosiem zginął 36-letni motocyklista.

Wędrówki łosi odbywają się w okresie tzw. bukowiska, czyli okresu godowego. Zwykle jest to wrzesień. Jak widać ten łoś rozpoczął swoje wędrówki nieco wcześniej. Łoś w ruchu ulicznym to szczególnie niebezpieczne doświadczenie. 13 sierpnia na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Całowanie, gmina Karczew, 36-letnim motocyklista, jadąc od Góry Kalwarii w kierunku Kołbieli zderzył się z łosiem. Efektem tego zderzenia była śmierć motocyklisty. Na miejscu padło też zwierzę.

Łosia sfotografowano wczoraj wieczorem w Garwolinie na skrzyżowaniu Stawki i Staszica.
Za zdjęcia dziękujemy Czytelniczce Agnieszce.

Więcej informacji niebawem.

Aktualizacja 12.15
- Od godziny 19.10 policja otrzymywała zgłoszenia o łosiu spacerującym ulicami Garwolina. Mieszkańcy informowali, że łoś znajduje się na ulicach: Stawki, Staszica, Senatorskiej i Sportowej. Policjanci odnaleźli łosia około godziny 19.30 na stadnione sportowym. Funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce, by nikt łosia nie spłoszył. Następnie łoś udał się w zadrzewione miejsce i nikt go od tamtej godziny nie widział - mówi Małgorzata Pychner z KPP w Garwolinie.

 

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dowiedział się (, #IP e4cb88d3ef) Odpowiedz

że żubr jest w monopolowym i przyszedł wyciągnąć kolegę z nałogu.

oooooooo łosiu (, #IP 9b8e33a663) Odpowiedz

super widze że chodzisz chodnikiem ciekawe czy to nie przebrany jakis pracownik starostwa zeby urozmaicic nudne życie

Garwolak (, #IP c55071b65e) Odpowiedz

A co to za ciekawostka przecież po Garwolinie dzień w dzień jakiegoś spacerujacego łosia możemy spotkać hehehe

(, #IP d90b47dc14) Odpowiedz

No i co w tym dziwnego, 17 ogrodzona siatką no to się zgubił na łosiedlu nie mogąc iść na drugą stronę.