Wiadomości z Garwolina

Kronika policyjna (12-17 sierpnia)

Dodano:
garwolin - Kronika policyjna (12-17 sierpnia)

Działania policjantów z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

12 sierpnia, Łaskarzew
O godz. 19:34 w Łaskarzewie na ulicy Warszawskiej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem Renault, podejrzewając, że może on się znajdować pod działaniem alkoholu. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze potwierdzili, że 49-latek jest nietrzeźwy. Pierwsze badanie alkomatem wykazało 0,89 mg/l w wydychanym przez niego powietrzu, drugie zaś wskazało na 0,91 mg/l. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP w Łaskarzewie.

14 sierpnia, Oronne

O godz. 00:37 w miejscowości Oronne 33-letni mężczyzna kierował pojazdem marki Peugeot będąc w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu u mieszkańca naszego powiatu wyniosło 0,72 mg/l (0,70 mg/l w drugim badaniu). W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili ponadto, że swoim zachowaniem dopuścił się on także innego przestępstwa. Okazało się, że sąd orzekł już wcześniej wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie on za kierowanie samochodem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z PP Maciejowice.

14 sierpnia, Gończyce
O godz. 2:49 w Gończycach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Garwolinie zatrzymali do kontroli drogowej VW Sharana, którego kierujący okazał się znajdować w stanie po użyciu alkoholu. 43-letni mieszkaniec naszego powiatu w wydychanym powietrzu miał 0,15 mg/l alkoholu (0,13 mg/l – drugie badanie). Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Sobolewa.

REKLAMA:


14 sierpnia, Trojanów
O godz. 9:07 w Trojanowie kierująca samochodem marki Opel Zafira na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków jazdy w wyniku czego najechała na tył poprzedzającego pojazdu Seat Leon, którego kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pasażerka pojazdu Seata doznała obrażeń ciała w postaci urazu kręgosłupa. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustalają policjanci z Trojanowa.

14 sierpnia, Dębówka
O godz. 16:30 w miejscowości Dębówka policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego Audi A6, który kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu wynosiło 1,16 mg/l w pierwszym badaniu, 1,06 mg/l w drugim badaniu i 1,18 mg/l w trzecim badaniu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi PP Trojanów.

15 sierpnia , Łaskarzew

O godz. 16:38 w miejscowości Łaskarzew na ulicy Wolska policjanci z pionu kryminalnego ujawnili u 21-letniego mężczyzny woreczek foliowy wypełniony suszem roślinnym – prawdopodobnie marihuaną. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

17 sierpnia, Trąbki

O godz. 6:36 na DK nr 17 n wysokości miejscowości Trąbki mężczyzna kierujący samochodem Skoda Rapid z nieustalonych dotychczas przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, przez co doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem Peugeot 8006. Po chwili na pojazdy uczestniczące w zdarzeniu najechał kierujący samochodem Seat Ibiza. Na skutek zderzenia obrażeń ciała skutkujących hospitalizacją doznali kierujący Skodą oraz pasażerka Peugeota. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Garwolina. 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.