Wiadomości z Garwolina

Bakterie w serze z Ryk. Produkt jest wycofywany

Dodano:
garwolin - Bakterie w serze z Ryk. Produkt jest wycofywany

Główny Inspektorat Sanitarny informuje, że w serze wyprodukowanym przez SM Ryki wykryto Listeria monocytogenes. Spółdzielnia Mleczarska Ryki rozpoczęła proces wycofywania kwestionowanej partii sera żółtego Gouda w plastrach z obrotu. Ustalono, że partia trafiła na rynek Kanady oraz do odbiorców w Polsce.

W produkcie zbadanym przez władze kanadyjskie wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt – Ser żółty Gouda marki Ryki, 135 g, plastry
Producent: Spółdzielnia Mleczarska Ryki, ul. Żytnia 3, 08-500 Ryki, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06161601 WE
Numer partii: 290351
Data minimalnej trwałości: 06.09.2019

Inspekcja Weterynaryjna prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Ustalono, że ww. partia trafiła na rynek Kanady oraz do odbiorców w Polsce. Spółdzielnia Mleczarska Ryki rozpoczęła proces wycofywania kwestionowanej partii produktu z obrotu.

REKLAMA:


Zalecenia dla konsumentów:
W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.
Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają w domu partię produktu objętą komunikatem. Produkty z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione.
Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej https://gis.gov.pl/zdrowie/choroby-zakazne/ pod hasłem „LISTERIOZA”

źródło: GIS, opr. AS


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

nasze służby (, #IP 892c331f67) Odpowiedz

Dobrze że w Canadzie ktoś to sprawdził,u nas nie trzeba.Zarobią farmacełci a my dołożymy zdrowia.