Wiadomości z Garwolina

3 produkty, które pomogą Ci czyścić okna

Dodano:
garwolin - 3 produkty, które pomogą Ci czyścić okna

Mycie okien to jeden z najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Czynność ta jest uciążliwa, zwłaszcza gdy szyby są bardzo duże i trudno jest dosięgnąć do ich górnej krawędzi bez użycia drabiny. Co więcej, niektóre zabrudzenia są tak uporczywe, że trzeba użyć silnych detergentów i mocno pocierać szkło, co bywa męczące. Przedstawiamy trzy produkty, które ułatwią Ci mycie okien.Automatyczny robot


Automatyczny robot do mycia okien to urządzenie, które na rynku pojawiło się stosunkowo niedawno, ale już zdobyło dużą popularność. Sprzęt jest wyposażony w specjalny silnik. Pod kołami robota wytwarza się próżnia, w efekcie czego ten może utrzymać się na szybie i poruszać po niej pionowo, jak i poziomo. Obsługa urządzenia nie jest trudna. Wystarczy spryskać dowolnym środkiem myjącym szmatkę dołączoną do sprzętu i przyłożyć go do zabrudzonej powierzchni. Wówczas zacznie on pozbywać się zanieczyszczeń i to bez naszej pomocy.

Automatyczne roboty są wyposażone w innowacyjne technologie. Większością modeli można sterować przy pomocy smartfona. Możesz więc usiąść na kanapie i obserwować, jak radzi sobie urządzenie, a w razie potrzeby zmienić kierunek czyszczenia szyby. Kupując taki sprzęt należy się upewnić, że został wyposażony w czujnik krawędzi. Warto podkreślić, że robot jest przystosowany nie tylko do mycia okien, ale również kabiny prysznicowej, szklanych balustrad, nawannowego parawanu czy balkonowych drzwi.

Myjka do okien

Ciekawą alternatywą dla robota jest myjka, która wytwarza parę wodną. To dobra propozycja m.in. dla osób dbających o środowisko, ponieważ daje ona możliwość sprzątania bez użycia detergentów. Myjki są niewielkie i przeważnie zasilane akumulatorowo, można je bez trudu utrzymać w dłoniach przez dłuższy czas. Ważną częścią budowy tego typu urządzenia jest ściągaczka zbierająca wodę i zanieczyszczenia. Szyby są czyste i co istotne, nie powstają na nich smugi (co bardzo często zdarza się podczas mycia przy pomocy zwykłego płynu i ściereczki lub ręcznika papierowego). Myjka przyda Ci się do czyszczenia wszystkich gładkich powierzchni w domu. Mowa tu nie tylko o lustrach, ale i blacie kuchennym, drzwiczkach piekarnika, a nawet płytkach. Masz wątpliwości, które urządzenie jest dla Ciebie odpowiednie? Jeśli odwiedzisz tę stronę, dowiesz się, czym wyróżnia się dobra myjka do okien. Są tu opisy kilku praktycznych sprzętów uwzględniające ich najważniejsze zalety i wady. Po zapoznaniu się z artykułem z pewnością unikniesz rozczarowania zakupem.

Teleskopowy kij


Jeśli mycie okien nie jest dla Ciebie męczące, ale chcesz zrezygnować z korzystania z drabiny, zastanów się nad zakupem teleskopowego kija. Z jego pomocą dosięgniesz do górnej części szyby nie obawiając się przy tym, że spadniesz na podłogę i doznasz bolesnego urazu. Takie akcesorium jest zbudowane z kilku części, a po ich wysunięciu ma długość ok. 2 m (czasami nawet więcej). Przeważnie teleskopowe kije są kompatybilne z większością myjek i ściągaczek.

Artykuł sponsorowany