Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 sierpnia 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 - 18 sierpnia 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 13 sierpnia 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Puznówce

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Puznówce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Kia Ceed i Opel Astra. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednemu z kierowców, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach i dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

14 sierpnia 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Trojanowie

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trojanowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Seat Leon i Opel Zafira. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach i dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

15 sierpnia 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Gocławiu

Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Gocławiu, w którym uczestniczyły cztery samochody: Opel Zafira, Renault Scenic, Mazda i Ford. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar śmieci w budynku nieużytkowanej wieży ciśnień w Rudzie Talubskiej

Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze śmieci w budynku nieużytkowanej wieży ciśnień w Rudzie Talubskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przeszukania pomieszczeń, w celu wykluczenia obecności osób w obiekcie. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.
17 sierpnia 2019 r.

REKLAMA:


Zdarzenie drogowe w Miętnem
Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miętnem, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Peugeot 806, Skoda Rapid i Seat Ibiza. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojazdach i zakręcono zawór instalacji LPG w jednym z samochodów. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

18 sierpnia 2019 r.

Zdarzenie drogowe na końcu trasy S17 w Miętnem

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na końcu obwodnicy Garwolina, w miejscowości Miętne, gdzie samochód osobowy marki Mazda 323 zderzył się z autobusem marki Bova. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń wymagających przetransportowania do szpitala. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego osobom biorącym udział w zdarzeniu oraz odłączeniu akumulatora w samochodzie osobowym. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.