Rozrywka | Kultura Garwolin

Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego

Dodano:
garwolin - Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego

15 września 2019 roku w Maciejowicach na placu przy Gminnej Hali Sportowej (ul. Sportowa) odbędzie się Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego. W programie wydarzenia: spektakl teatralny i występu zespołów ludowych. Wstęp wolny.


Celem wydarzenia jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego Powiśla Maciejowickiego.

Wydarzenie ma na celu zaangażowanie jak najszerszego kręgu społeczeństwa w kultywowanie tradycji ludowej silnie zakorzenionej na Powiślu.

Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu nastąpi o godz.13.00, następnie na scenie zaprezentuje się ludowy zespół „Obereczek” z Publicznej Szkoły Podstawowej z Antoniówki Świerżowskiej. Atrakcją wydarzenia będzie niewątpliwie przygotowany przez Jadwigę Krześniak spektakl „Wesele Nadwiślańskie”, który przedstawi dawny obrzęd wesela na Powiślu.  Spektakl rozpocznie się o godzinie 14.00.

Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego to również muzyka i taniec
O godz. 16.00 zagra Kapela Ludowa „Mazowszanie”, następnie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław. Od godz. 18 rozpocznie się potańcówka na ludowo „na dechach”. Zagrają kapele oraz wykonawcy ludowi związani z muzyką ludową Powiśla. Zagra m. in. kapela Powiślaki, kapela Henryka Gwiazdy,  kapela Krzysztofa Staręgi.  

REKLAMA:


Wydarzeniu będą towarzyszyć stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z potrawami regionalnymi, lokalne stoiska artystyczne. Niewątpliwie atrakcją wydarzenia będzie wystawa „Dawna wieś na Powiślu” przygotowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla oraz wystawa „26 lat Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych Regionów Nadwiślańskich - Powiślaki” przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach. Uczestnicy Festiwalu będą mogli wziąć udział w konkursie „Dyktando Gwarą”, a trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone pamiątkowymi statuetkami.

Festiwal Tradycji Powiśla Maciejowickiego będzie z pewnością jednym z największych wydarzeń kulturalnych na terenie powiatu garwolińskiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału. Wstęp bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach.
Partnerami wydarzenia są Gmina Maciejowice, PSP w Antoniówce Świerżowskiej, Stowarzyszenie Rozwoju Powiśla i Jadwiga Krześniak.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.