Ciekawe tematy z Garwolina

Szukasz pomysłu na prezent na urodziny? Wybierz skoki spadochronowe w tandemie!

Dodano:
garwolin - Szukasz pomysłu na prezent na urodziny? Wybierz skoki spadochronowe w tandemie!

Znalezienie ciekawego pomysłu na prezentu urodzinowy może być wyzwaniem. Gdy chcesz podarować coś niezwykłego, postaw na skoki spadochronowe!


Wielu z nas skoki spadochronowe kojarzą się przede wszystkim z czasochłonnymi szkoleniami spadochroniarskimi oraz z bardzo wysokim kosztami. Warto jednak wskazać, że obecnie skoki ze spadochronem nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla wybranych – swoje marzenia o skoku może spełnić niemalże każdy. Jak to możliwe? To wszystko zasługa skoków spadochronowych w tandemie, które także kapitalnie nadają się jako prezent na różne ważne okazje.

Czym zatem są skoki spadochronowe w tandemie? Na czym polegają? Kto może wziąć w nich udział? W końcu, jak podarować taki skok jako upominek? Sprawdź teraz!
 
Skoki spadochronowe w tandemie – co to jest?

Skoki spadochronowe odbywające się w tandemie zostały stworzone w latach siedemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych. To skoki przeznaczane dla par, czyli dla tandemów. Nazywane są także skokami zapoznawczymi.

W skoku spadochronowym tandemowym biorą udział dwie osoby, które określane są jako pilot tandemu oraz pasażer tandemu.

Pilot tandemu to najczęściej instruktor spadochroniarstwa, który wykonał już tysiące podobnych skoków. To on odpowiada za kwestie techniczne całego wydarzenia, między innymi za prawidłowy wyskok z samolotu, otwarcie spadochronu oraz lądowanie.

Pasażer w tandemie nie musi natomiast posiadać żadnego szczególnego przygotowania. Nie ma obowiązku brania udziału w szkoleniach i treningach, a także nie trzeba przedstawiać zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do skoku.

Pilot wraz z pasażerem połączeni są uprzężą tandemową, która zapewnia pełne bezpieczeństwo. Wykorzystuje się także specjalne spadochrony tandemowe o większej powierzchni, które współpracują ze spadochronami zapasowymi oraz automatami spadochronowymi.
 
Czy każdy może wziąć udział w skoków w tandemie?

Najważniejszą zaletą skoków tandemowych jest łatwa dostępność dla osób, które nie posiadają specjalistycznego przygotowania. To powoduje, że to również kapitalna propozycja na prezent na różne okazje!

Skoki spadochronowe w tandemie nie posiadają wielu przeciwwskazań. Dotyczą one w szczególności konkretnych jednostek chorobowych. Dodatkowo, w skokach nie powinny brać udziału osoby z ciężarem ciała przekraczającym 100-120 kg – limit zależny jest od sprzętu używanego podczas skoku.
 
Wśród głównych przeciwwskazań zdrowotnych znajdują się:

  •  epilepsja
  •  wrodzona łamliwość kości
  •  niewydolność układu oddechowego
  •  niewydolność układu krążeniowego
  •  niestabilność kręgosłupa
 
Jak podarować skok spadochronowy w tandemie?

Jeżeli zamierzamy podarować komuś skok spadochronowy w prezencie, na przykład na urodziny, najlepiej zdecydować się na voucher upominkowy. To rodzaj zaproszenia, które upoważnia do skorzystania z usługi, w tym przypadku ze skoku tandemowego w danym ośrodku.

Voucher upominkowy nie zawiera wskazanej daty, dlatego też osoba, która go otrzymała, może wybrać ją samodzielnie. Można zrobić to bardzo łatwo przez internet, wskazując na interesującą nas datę. Voucher także kupimy on-line – możemy wydrukować zaproszenie i od razu wręczyć je solenizantowi, także jako prezent last minute.

Ile trzeba będzie zapłacić za skok spadochronowy w tandemie? W popularnym ośrodku Skydive, który posiada swoją siedzibę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, a także organizuje skoki w innych lokalizacjach cena skoków spadochronowych zaczyna się od 599 złotych. Zapraszamy serdecznie!

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.