Garwolin Sport

Historyczny wyczyn lekkoatletów Wilgi na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS

Dodano:
garwolin - Historyczny wyczyn lekkoatletów Wilgi na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS

WLKS Siedlce – Iganie Nowe był w dniach 29-31 sierpnia organizatorem XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Lekkiej Atletyce młodzików i juniorów młodszych. Ogromny sukces w tej imprezie odnieśli podopieczni trenera Stanisława Buszty, którzy zdobyli na niej 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale, a w ogólnej punktacji klubów zajęli historyczne II miejsce. W pokonanym polu zostały bogate kluby z dużych miast, zatrudniające po kilku trenerów, a szkoleniowiec Wilgi zbierał zewsząd zasłużone gratulacjPunktacja drużynowa klubów:
I m – „Agros” Zamość – 102 pkt
II m – „Wilga” – Garwolin 97.5 pkt
IIIm  „ Podlasie” Białystok – 88 pkt
IVm WLKS Siedlce – 83 pkt
Sklasyfikowano 61 klubów
W punktacji województw zwyciężyło Mazowsze – 300.5 pkt, a nasz klub dołożył prawie 1/3 punktów.

REKLAMA:


W kategorii młodzików złoty medal zdobyła Maja Przybysz w rzucie oszczepem – 28.28m oraz sztafeta 4x100 chłopców – czas – 48.81s w składzie: Szymon Głaszczka, Jacek Febert, Wiktor Sikora, Stanisław Szałas. Na mecie nasi sprinterzy zameldowali się na drugim miejscu, ale okazało się, że zwycięska sztafeta nie była sztafetą klubową, tylko reprezentacją województwa, i to naszych chłopców ogłoszono zwycięzcami. Srebrny medal  w skoku w dal,  wynikiem 590cm, zdobył 14 - letni Szymon Głaszczka, a brązowy po bardzo wyrównanym biegu na 300m młodziczek, wywalczyła Olga Świesiulska. Na tym dystansie rozegrano aż 5 serii biegów i doszło do rzadko spotykanej sytuacji, gdyż okazało się, że aż  3 sprinterki  uzyskały ten sam wynik 43.32 s i dopiero analiza wykazała, że Olga pokonała rywali różnicą 2  tysięcznych sekundy– tj – ok.  2 cm!

Wśród juniorów młodszych srebro przypadło Julii Biernackiej w skoku w dal – 5.28m, a medal brązowy w skoku wzwyż Karolowi Sękulskiemu – 181cm. Ponadto na wyróżnienie zasłużyła Agata Szaniawska – IV m. w biegu na 1500m i V m. na 3000m oraz Jacek Febert na 1000m i Adam Makulec – 3000m, którzy wywalczyli miejsca piąte. Sekcja lekkoatletyczna pragnie podziękować Powiatowemu Zrzeszeniu LZS  w Garwolinie za pomoc finansową przy wyjeździe na Igrzyska do Siedlec.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.