Garwolin Sport

Rekordowy półmaraton Emilii Mazek

Dodano:
garwolin - Rekordowy półmaraton Emilii Mazek

Ogromny sportowy sukces odniosła biegaczka Wilgi Garwolin Emilia Mazek, która wystartowała w VI Nocnym 4 F Półmaratonie Praskim. Bieg rozpoczął się zgodnie z tradycji o godzinie 21 i prowadził ulicami Pragi Południe, a organizatorzy zapewnili startującym dobre warunki biegowe, aczkolwiek panująca temperatura nie za bardzo sprzyjała lubiącym chłód długodystansowcom.

Nasza rekordzistka rozpoczęła bardzo odważnie, gdyż pierwsze 10 km pokonała w doskonałym tempie – 37minut i 26 sekund! Drugą część pobiegła nieco wolniej, ale łączny czas półmaratonu /21km i 97.5m/ okazał się imponujący, bowiem stopery zanotowały nowy rekord powiatu – 1.20.13”. W gronie 1800 kobiet podopieczna trenera Buszty zajęła bardzo dobre II miejsce, więc po biegu nie kryła swojego zadowolenia. Dotychczasowy rekord poprawiła o 2’ i  15”. W biegu tym uczestniczyła również druga reprezentantka naszego klubu,  Daria Paśnicka z Łaskarzewa, która  uzyskała bardzo obiecujący wynik – 31 minut i 47” i – uwaga – swój rekord poprawiła  o ponad 10 minut, co zapewniło jej VIII m. w kategorii K-20. Zwyciężyła reprezentantka Polski – Aleksandra Brzezińska- 1.16.38”.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.