Rozrywka | Kultura Garwolin

Dożynki Gminy Trojanów

Dodano:
garwolin - Dożynki Gminy Trojanów

W niedzielę 1 września odbyły się Dożynki Gminy Trojanów. Doroczne Święto Plonów przyciągnęło wielu mieszkańców gminy Trojanów i powiatu garwolińskiego.

Niedzielne uroczystości rozpoczęła Msza Święta sprawowana od godziny 10.00 w kościele parafialnym w Korytnicy. Po dziękczynieniu za tegoroczne plony uczestnicy wydarzeń udali się przed budynek Urzędu Gminy w Trojanowie by tam uformować dożynkowy korowód.

O godzinie 13.30 sprzed UG wyruszył barwny korowód i udał się na plac Ochotniczej Straży Pożarnej w Trojanowie. W korowodzie poza władzami gminy, zaproszonymi gośćmi oraz wieńcami uczestniczyli mieszkańcy całej Gminy Trojanów wraz ze swoim sprzętem rolniczym.

REKLAMA:


Około godziny 14.30 rozpoczęła się część oficjalna, podczas której głos zabrali zaproszeni goście, a byli to m. in. poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta Iwona Kurowska, wicewojewoda Sylwester Dąbrowski czy radny wojewódzki Krzysztof Żochowski.

Ciekawą i różnorodną część artystyczną przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Trojanowa na czele z prezes Anną Mądrą. Gościnnie na scenie wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich w Stefanowie oraz zespół kabaretowo-wokalny „Jeszcze nam się chce!” z Sierskowoli. Od godziny 18.00 uczestnicy dożynek bawili się na parkiecie najpierw przy muzyce kapeli Krzysztofa Staręgi a potem w rytm muzyki zespołu Covers.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 70

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.