Wiadomości z Garwolina

Prawie 17 mln zł od rządu na drogi w gminach, miastach i powiecie

Dodano:
garwolin - Prawie 17 mln zł od rządu na drogi w gminach, miastach i powiecie

30 sierpnia 2019 r. Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę wniosków rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, zgłoszonych do dofinansowania w naborze przeprowadzonym w dniach 13 marca - 12 kwietnia 2019 r. Najwięcej bo aż 4 mln 700 tys zł zyska powiat garwoliński. Do gminy Garwolin na przebudowę ulicy Górnej wraz z nowym, bezpiecznym skrzyżowaniem z ul. Lubelską popłynie 4 mln zł. Zyskają też: miasto Łaskarzew, gmina Borowie, miasto Garwolin, gmina Maciejowice,

gmina Górzno, gmina Trojanów, gmina Łaskarzew i gmina Miastków Kościelny.Łącznie rekomendowano do dofinansowania 372 wnioski, z czego 216 umieszczono na listach podstawowych (zadania powiatowe – 51 wniosków, zadania gminne – 165 wniosków). 156 wniosków umieszczono na listach rezerwowych (zadania powiatowe – 27 wniosków, zadania gminne – 129 wniosków).

Łączna kwota środków Funduszu przewidziana na dofinansowanie zadań z list podstawowych to 538 283 488,11 zł.

W pierwszej kolejności dofinansowanie otrzymają zadania z list podstawowych. Wnioski znajdujące się na listach rezerwowych będą mogły uzyskać dofinansowanie pod warunkiem wystąpienia oszczędności w wysokości pozwalającej na ich sfinansowanie.

Samorządy mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości od 50 do 80 % przewidywanych kosztów realizacji zadania. Powiaty oraz miasta na prawach powiatu mogły złożyć 3 wnioski o dofinansowanie, natomiast gminy 2 wnioski.

Poniżej tabelka z informacjami: ile zyskają powiat oraz gminy i miasta z powiatu garwolińskiego. Co ciekawe w tabelce jest pokazany także przewidziany termin wykonania inwestycji.

Kliknij prawym przyciskiem myszy w tabelkę, by powiększyć.

REKLAMA:
Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.