Rozrywka | Kultura Garwolin

Teatr dla dzieci w GCAK już w niedzielę

Dodano:
garwolin - Teatr dla dzieci w GCAK już w niedzielę

W niedzielę 8 września o godzinie 16.00 w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, Teatr Falkshow wystawi sztukę o "O szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał". W programie także warsztaty dla dzieci.


Teatr Falkoshow


Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego aktora i reżysera. Kieruje on swoje produkcje zarówno do młodej, jak i dojrzałej publiczności. Istotą Teatru jest zabawa formą, odkrywanie coraz to nowych, zaskakujących przeznaczeń prostych i - wydawałoby się – znanych na wskroś przedmiotów czy zjawisk. Sceną może stać się skrzynia czy zakurzony mebel, inspiracją dla widowiska - charakterystyczny gest znanego piosenkarza

Teatr Falkoshow łączy w sobie najlepsze cechy teatru wędrownego, który wychodzi naprzeciw odbiorcy oraz instytucjonalnego, który dba o wysoką jakość artystyczną spektakli. Odwołanie do dobrze znanej kultury współczesnej ułatwia wprowadzenie w świat wartości, obyczajów, legend, ale także inspiruje do zainteresowania się teatrem i sztuką oraz twórczego myślenia.

W Teatrze swoje miejsce znalazły unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego: przedstawienia marionetkowe, teatr stolikowy, pacynkowy czy teatr przedmiotu. Wszystkie elementy tych dynamicznych spektakli: interesująca muzyka, zaskakująca scenografia, interakcyjny i pouczający scenariusz oraz przemyślany ruch sceniczny współgrają ze sobą tworząc widowiska niezapomniane zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych! W malowniczej Lanckoronie warto zabłądzić do tajemniczego *Zaułka Animacji*.

Tuż po przekroczeniu bramy Galerii, otoczy Was niezwykła atmosfera tego miejsca pełnego teatralnych lalek, które tylko czekają, aby je ożywić. Spotkacie tu pasjonata, zapraszającego na przygodę z animacją. Obejrzycie pełen magii spektakl w unikatowej formie teatralnej. Weźmiecie udział w warsztatach przybliżających świat teatru. Zanurzycie się w fascynujący akt tworzenia, animacji i ożywiania lalek podczas współtworzenia scenek teatralnych.

Po warsztatowych wyzwaniach koniecznie trzeba pójść na spacer „Szlakiem lanckorońskich tajemnic”, by w pełni doświadczyć ducha tego niezwykłego miejsca!

"O szewczyku co Smoka Wawelskiego pokonał"
Forma spektaklu: teatr stolikowy
Czas trwania: 45 minut
Rodzaj: spektakl familijny, interaktywny


W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, iż czasem spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje nie zawsze ten, kto najbardziej się nią chełpi.
Inscenizacja Teatru Falkoshow inspiruje do stawiania legendzie innych pytań np. po co stawiano kopce?; a także do twórczego rozwiązywania codziennych problemów.

Spektakl wykorzystuje ciekawą formę teatru stolikowego. Przedstawienie rozgrywa się na kolorowej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy różne miejsca akcji. Bohaterami są lalki wykonane przez ludowego rzeźbiarza. Spektakl opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym instrumentem są skrzypce.

Zaś widzowie nie tylko świetnie bawią się uczestnicząc w perypetiach bohaterów, ale i dowiadują się co nieco o rzemiośle teatralnym.


Warsztaty pokazowe
W trakcie warsztatów dzieci doświadczą procesu tworzenia teatru plastycznego. Dowiedzą się jaką rolę pełni scenografia oraz muzyka, jak podkłada się głos dla lalkowych postaci, a także jak połączyć te elementy i wykorzystać je w czasie przedstawienia. Pod okiem profesjonalisty poznają i użyją różnych technik teatru lalek.

Uczestnicy spotkania wykorzystają nabyte umiejętności, wcielając się w wykreowane postaci podczas współtworzenia krótkich improwizowanych scenek. Macie ochotę na wyjątkową przygodę?

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.