KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy w minionym tygodniu

Dodano:
garwolin - Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy w minionym tygodniu

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki z piratami drogowymi. Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 7 praw jazdy.

3 września w Pilawie 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało mężczyzna kierował samochodem marki Honda, znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Pilawie.

REKLAMA:


Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Goźlin Mały w dniu 3 września około godziny 11.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący samochodem marki Renault Kangoo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, mieszkańcowi powiatu otwockiego, który kierował samochodem marki Renault Master. Na skutek zderzenia Master zatrzymał się w przydrożnym rowie, a kierowca z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierowca samochodu Renault Kangoo w wydychanym powietrzu posiadał ponad 2 promile alkoholu. Kierowcy już zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał na sądowej wokandzie. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Wildze.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 5 osób straciło prawo jazdy. W tych przypadkach kontrole drogowe zakończyły się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych wypadków drogowych.

Kierowcy PAMIĘTAJMY ze zdrowym rozsądkiem zawsze dojedziemy do celu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.