KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Delagacja z gminy Górzno i Starostwa Powiatowego na Dożynkach Wojewódzkich

Dodano:
garwolin - Delagacja z gminy Górzno i Starostwa Powiatowego na Dożynkach Wojewódzkich

Tegoroczne Dożynki Województwa Mazowieckiego odbyły się 8 września na błoniach zamkowych w Ciechanowie. Nie zabrakło w tym wydarzeniu Powiatu Garwolińskiego.

W polskiej kulturze dożynki to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych obrzędów rolniczych. Obchody Święta Plonów stanowią ważną tradycję, podczas której święcone są dary ziemi. Dzień Dożynek jest uhonorowaniem całorocznego trudu rolników oraz wyrazem szacunku za ich ciężką pracę.

Powiat reprezentowała delegacja z gminy Górzno – przedstawiciele sołectwa wsi Łąki, przedstawiciel Gminy Górzno – Małgorzata Czajka oraz Agnieszka Gromół – Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego.

REKLAMA:


Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną za tegoroczne plony. Następnym punktem był ceremoniał dożynkowy oraz wspólne łamanie się chlebem, po którym nastąpiły przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości, wręczanie odznaczeń państwowych i branżowych oraz nagród konkursowych.

Obchody rolniczego święta były prawdziwym świętem mazowieckiego rolnictwa, regionalnej kuchni i folkloru. Uczestnicy mogli odwiedzać stoiska lokalnych producentów i kosztować smakowitych specjałów.

Ozdobą muzyczną uroczystości były występy grup folklorystycznych z całego Mazowsza w tym: LZA Ciechanów czy Zespół Ludowy „Jabłoniacy”. Na zakończenie dożynek wystąpił zespół Varius Manx oraz Ania Dąbrowska.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.