KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 września 2019 r.)

Dodano:
garwolin -  Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (9 - 15 września 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


13 września 2019 r.

Pożar składowiska opon w Łaskarzewie

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze składowiska opon na ul. Kolejowej w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody oraz piany na składowisko o powierzchni około 200 m2. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przerzucania opon oraz przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP.

15 września 2019 r.

Pożar w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Stacyjnej w Garwolinie

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że z uchylonego okna mieszkania na trzecim piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Stacyjnej wydobywa się dym. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych wyważyli drzwi do mieszkania i stwierdzili pożar potrawy na kuchence gazowej. W mieszkaniu znajdował się mężczyzna, który podczas przeprowadzanego badania wstępnego obudził się i został ewakuowany na zewnątrz. Strażacy podali mu tlen, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto zakręcono dopływ gazu do kuchenki oraz dogaszono potrawę. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar lasu w Woli Życkiej, gm. Trojanów

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu w Woli Życkiej. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na palące się poszycie oraz suchą trawę. Wodę do pożaru dowożono z sieci hydrantowej. Działania trwały ponad sześć godzin z uwagi na znaczną powierzchnię oraz utrudniony dojazd do miejsca pożaru. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dziewięć zastępów OSP.

REKLAMA:


Pomoc Policji w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny w Łopaciance, gm. Borowie

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji o potrzebie wsparcia poszukiwań zaginionego mężczyzny w miejscowości Łopacianka, gm. Borowie. Działania straży pożarnej polegały na przeszukaniu wraz z policją wyznaczonego obszaru. Po kilku godzinach poszukiwań nie odnaleziono zaginionej osoby. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP z terenu gminy Borowie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.