KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Dodano:
garwolin - Gdzie dostanę kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?

Jeśli masz na koncie spłatę kilka zobowiązań finansowych w kilku instytucjach finansowych lub wpadłeś w zadłużenie, warto zastanowić się nad uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny pozwoli na zamianę wielu rat w jedną, na korzystniejszych dla Ciebie warunkach. Jednak, jeśli nie masz zdolności kredytowej, trudniej będzie go uzyskać. Dowiedz się, jak i gdzie możesz starać się o kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej.Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to usługa finansowa, która pozwala na połączenie spłaty kilku kredytów w jedną ratę. Otrzymane środki pieniężne od wierzyciela, od którego uzyskałeś kredyt konsolidacyjny, są przekazywane na spłatę zobowiązań u dotychczasowych wierzycieli, u których mamy dług. Konsolidacja kredytów pozwala na uzyskanie korzystnej raty spłaty i na zwiększenie okresu kredytowania.

Dzięki wydłużeniu czasu kredytowania comiesięczna rata jest mniejsza, a przez co łatwiejsza do spłacenia. To rozwiązanie idealne do spłaty kilku chwilówek lub w przypadku wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Pożyczki konsolidacyjne są proponowane w większości ofert banków. To właśnie w instytucjach bankowych najlepiej starać się o kredyt konsolidacyjny, gdyż banki oferują większą kwotę kredytu oraz dogodniejsze warunki spłaty, niż parabanki. Dodatkowo parabanki często nie posiadają kredytów konsolidacyjnych. Jednak jeśli nie masz dobrej zdolności kredytowej, instytucje bankowe mogą nie udzielić Ci kredytu konsolidacyjnego.


Kredyt konsolidacyjny – jakie są korzyści?


Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej, zwłaszcza w bankach jest dość trudne. Zdolność kredytowa jest ustalana na podstawie dochodów pożyczkobiorcy. Udokumentowanie dochodów jest sprawdzane na podstawie zaświadczenia o dochodach, renty, emerytury lub też wyciągu z rachunku bankowego, na które wpływa wynagrodzenie w przypadku wniosku online. Jednak każdy wniosek o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego jest traktowany indywidualnie. Bierze się pod uwagę także historię w BIK, KRD, wiek, pracę, staż pracy, stan cywilny oraz stan majątkowy pożyczkobiorcy.


Korzyści konsolidacji kredytów:

    • jeden, dogodny termin spłaty
    • obniżona comiesięczna rata
    • ograniczenie liczby wierzycieli
    • zwiększenie czasu spłaty kredytu
    • wyjście ze spirali zadłużenia
    • poprawa zdolności kredytowej


Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej w bankach?

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej w banku nie jest prostą sprawą. Jednak nie jest to zupełnie niemożliwie. Każdy wniosek o kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie w bankach. Bank podejmuje decyzję o przyznanie pożyczki konsolidacyjnej nie tylko na podstawie zdolności kredytowej. Liczy się także pozytywna historia w BIK. Jeśli spłacamy terminowo kredyty, a także jesteśmy wiarygodnym pożyczkobiorcą, w wielu instytucjach bankowych podnosi się nasz scoring, czyli miejsce w BIK. Brane są również pod uwagę takie cechy kredytobiorcy jak: wiek, stan cywilny, stan majątkowy, liczba osób na utrzymaniu czy praca i staż pracy.


Jakie banki oferują kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej?


    • PKO Bank Polski – bank oferuje konsolidację kredytów na maksymalną kwotę do 200 000 zł, na okres maksymalnie 120 miesięcy. Dodatkowo można zawiesić spłatę pożyczki konsolidacyjnej nawet na 3 miesiące – wakacje kredytowe
    • Citi Bank Handlowy – oferuje konsolidację kredytów na maksymalną kwotę 150 000 na 120 miesięcy. Citi Handlowy ma dość korzystne warunki ( reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 47 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 62 941,36 zł)


Kredyt konsolidacyjny pozabankowy bez zdolności kredytowej

Jeśli nasz wniosek o kredyt konsolidacyjny zostanie odrzucony w bankach, warto zapoznać się z ofertą pożyczek konsolidacyjnych w parabankach. Choć parabanki sprawdzają w rzeczywistości zdolność kredytową, poprzez żądanie od pożyczkobiorców udokumentowania dochodów, to są one bardziej elastyczne w przypadku, kiedy mamy złą zdolność kredytową. Jednak wadą kredytów konsolidacyjnych w parabankach jest to, że są one przyznawane na małe kwoty, a okres kredytowania jest mniejszy, niż w bankach. Należy przed podjęciem decyzji o złożenie wniosku o kredyt konsolidacyjny w parabanku dokładnie zapoznać się z warunkami spłaty tego kredytu.

Gdzie uzyskać kredyt konsolidacyjny w parabanku?

Wśród polecanych firm pozabankowych jest Kasa Stefczyka, która pozwala na konsolidację kredytów. Można uzyskać u niej kwotę pożyczki nawet do 150 000 zł, co jest dużą sumą, jak na ofertę parabanków. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy. Provident również ma ofertę pożyczki konsolidacyjnej na spłatę kilku tysięcy złotych.

Można także starać się o kredyt konsolidacyjny w takich firmach jak, Wonga, Ferratum czy Rapida. Nie mają one klasycznej oferty konsolidacji chwilówek, jednak jest możliwie uzyskanie kredytu gotówkowego na spłatę zobowiązań u wierzycieli.

Jak przygotować się do uzyskania kredytu konsolidacyjnego?

Aby dobrze wypaść przy składaniu wniosku o uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, należy podjąć kilka istotnych kroków:

    • O konsolidację kredytu w banku warto starać się za pośrednictwem eksperta kredytowego – doradca finansowy ma niezbędną wiedzę o produktach finansowych w bankach i parabankach. To rozwiązanie daje nam większe szanse na pozytywną decyzję o uzyskanie kredytu. Profesjonalny doradca pomoże nam znaleźć oferty bankowe, czy też pozabankowe, które umożliwiają otrzymanie kredytu konsolidacyjnego bez zdolności kredytowej
    • Warto pobrać raport z BIK – pobranie raportu ze strony BIK jest darmowe. Dzięki niemu możemy sprawdzić naszą historię kredytową. W przypadku, kiedy zalegaliśmy ze spłatą kredytu, więcej niż 60 dni, a minęło 5 lat od wpisania nieterminowej spłaty w BIK, możemy wnioskować o usunięcie wpisu z bazy. To rozwiązanie sprawi, że będziemy mieli większą wiarygodność kredytową, gdyż niespłacane w terminie kredyty psują naszą historię kredytową.

Artykuł sponsorowany