KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Ostateczna lista zadań drogowych rekomendowana RM Garwolin

Dodano:
garwolin - Ostateczna lista zadań drogowych rekomendowana RM Garwolin

Komisja doraźna rady miejskiej opracowała kryteria wyboru dróg miejskich do modernizacji oraz przygotowała listę dróg, które mają być realizowane przez najbliższe 4 lata. Wniosek komisji musi być jeszcze pozytywnie zaopiniowany przez radę miejską. Celem prac jest udrożnienie ruchu w Garwolinie i poprawienie bezpieczeństwa na drogach. Dziś przedstawiamy ostateczny dokument komisji, który będzie rekomendowany radzie.REKLAMA:


Przez 4 lata miasto według wstępnych założeń ma wydać na drogi 13 mln 415 tys. zł. 4 mln 650 tys. to kwota planowanych dotacji.


 
 
 
 
 


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Sadzawka (, #IP 0a4b707034) Odpowiedz

Tęgie głowy w magistracie wymyśliły sobie sadzawkę i owe tęgie głowy zostały wyprowadzone na manowce .Sadzawka zarasta zielskiem i śmierdzi ,woda zielona i z rekreacji nici . Rzeka woła o pomstę i tylko wykonawcy zadowoleni . Teraz ponownie trzeba wydać pieniądze by poprawiać owe wykonanie i dalej nie będzie to zrobione jak należy, bo koszty .Jednak będzie trzeba i tak wydać i dalej wykonawca postanowi tak zrobić by konieczne były dalsze remonty . Zawsze ale to zawsze gdy głębokość wody wynosi poniżej 3 m będzie rosło zielsko i woda będzie kwitła ,zwłaszcza gdy dno jest zamulone . Ale najważniejsze że wykonawcy mają zajęcie a urząd może ogłaszać przetargi . Niedbały robi dwa razy .W garwolinie będą robić więcej niż dwa i dalej będzie żle . Bo nie chodzi by zrobić porządnie a o to by zajęcia nie zabrakło.

Najważniejsze (, #IP 7b3048468f) Odpowiedz

że dookoła sadzawki będzie szeroka droga z chodnikiem

Zamojska (, #IP cfee568ef3) Odpowiedz

Do 2023 roku po Zamojskiej ulicy to będziemy tylko spacerować.. Rozumiem, że budowa osiedla, ale stan drogi jest tragiczny. Nie dosyć, że doły, to jeszcze wystające druty.

o ul. Źródlanej włodarze "garwolynscy" zapomnieli... (, #IP f909846273) Odpowiedz

No cóż chyba tylko idiota nie widzi związku atarcia i ofensywy robót drogowych w Garwolinie z kampanią wyborczą. Niestety dla mieszkańców ul. Źródlanej uznano chyba że przecinanie tam wstęgi i robienie fotek uśmiechniętych kandydatów byłoby mało medialne więc niech dalej sobie nieznaczący dla wyborów plebs jeździ tam po dołkach i wertepach. Może za 20 lat zatroskani losem obywateli garwolynscy urzędnicy i politycy dokończą to co kilkanaście lat temu zrobiono do połowy bo zabrakło kilku taczek asfaltu i garści rozumu.

Źródlana - Sławińska - zgadzam się. (, #IP 107a1d0649) Odpowiedz

Zgadzam się z przedmówcą. Ulica Żródlana,łącznik ze Sławińską oraz Sławińska to obecnie najgorszy odcinek ulic miejskich w Garwolinie. Są to ulice, które realnie winny stanowić lokalny objazd pomiędzy Leszczynami, a Zawadami, a nie ul. Maczka na której nikt nie mieszka i nie jest wykorzystana jako dojazd do posesji. Ktoś powie zaraz, że zawsze znajdą się niezadowoleni - to fakt - ale w przypadku tego planu logiki infrastrukturalnej nie ma niestety żadnej...

W punkt. W pełni się zgadzam. (, #IP 6e0e133bc1) Odpowiedz

Zamiast realnie odciążyć zakorkowane wiejskie trakty dla furmanek rodem ze średniowiecza jakie mamy w Garwolinie (z punktu A do punktu B wiedzie jedna droga jak ta na Rzym) i wybudować ul. Źródlaną oraz Sławińska co dało by wielu ludziom alternatywę w dojeździe do centrum garwolińskiej metropolii robi się poboczne ulice chyba tylko dlatego że ich lobbyści wydeptali bruzdy w chodniku prowadzącym do UM. Innego sensownego podsumowanie tego kuriozalnego bubla jakim jest ten plan nie widzę.

Miało być pięknie...a wyszło jak zawsze... (, #IP 107a1d0649) Odpowiedz

Plan dróg jak najbardziej jest potrzebny i dobrze, że władza samorządowa słucha przedwyborczych podpowiedzi ponieważ na kilku portalach i w ankietach wspominałem o konieczności stworzenia takiego planu ale m.in. przy czynnym współudziale mieszkańców np. w formie komitetów i realnej oceny stanu dróg (włącznie z wizją lokalną). Tymczasem jak zwykle nawet najlepsze pomysły kończą się w Garwolinie załatwianiem interesów poszczególnych radnych (tym razem trzech - UWAGA!Tylko trzech!, którzy brali udział w pracach Komisji Doraźnej), a planowane inwestycje w znacznej części dotyczą ich okręgów. Kolejny absurd jest taki, że ulice takie jak choćby Sławińska, która albo tonie w błocie, albo latem obrazuje tornado kurzowe, nie znalazły się w planie na najbliższe kilka lat, natomiast znalazły się tam ulice, które od dawna są asfaltowe lub były remontowane za duże miliony kilka lat temu (Kościuszki). Pytanie do Panów radnych z Romanówki - po co kolejne parkingi i cuda na tym osiedlu - kiedy w innych częściach miasta nie można normalnie dojechać do swojej posesji. Ulice takie jak Akacjowa, Rataja (owszem jak najbardziej) ale Budzeń (poza chodnikiem), Kościuszki, Romanówka,II Armii to jakiś absurd! I jeszcze jedno- obecnie miasto przeznacza na drogi 2000 000 ZŁ rocznie i buduje się więcej dróg niż w założonym planie za 3000 000 zł- coś tu jest nie tak. Pani Burmistrz Pani nie da się wpuścić w maliny bo Pan radny ekspert od dróg nieźle kombinuje z tym planem. Rada Miasta winna opublikować całe zestawienie, które było podstawą do stworzenia tego planu w oparciu o wskazane tam kryteria z punktacją jaka została przyznana WSZYSTKIM drogom w mieście. Dopiero wtedy będzie można obiektywnie i realnie ocenić czy punktacja odpowiada przyjętym kryteriom, a nie partykularnym interesom.

kaszpirowski (, #IP 6174975b87) Odpowiedz

Na pewno pani burmistrz zrobi to radny ekspert od wieszania banerów, którego wypocin nie można już słuchać i oglądać

toż to szok (, #IP ccdbb3bcfc) Odpowiedz

Szczyt głupoty, zajmujecie się drogami i parkingami na osiedlach gdzie są jeszcze w dobrym stanie a ulica Sobieskiego którą codziennie przejeżdżają tysiące samochodów nie ma na większej części chodnika ani oświetlenia!!! Za to na tym kawałku gdzie był chodnik to go rozebraliście żeby od nowa ułożyć.

Szoktok (, #IP 21bd21a140) Odpowiedz

Nie na osiedlach tylko przy drogach miejskich a konkretnie w bezpośredniej bliskości cmentarza parafialnego i szkoły.

A kto parkuje? (, #IP 107a1d0649) Odpowiedz

A mało macie tam parkingów? Z pretensjami do Spółdzielni jak są większe potrzeby. Większość parkingów w tamtej lokalizacji jest zajmowana przez mieszkańców osiedla.