KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Wybory do Sejmu 2019. "Powiat garwoliński ma potencjał"

Dodano:
garwolin - Wybory do Sejmu 2019.

Poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak i wicestarosta Iwona Kurowska kandydują do Sejmu RP w wyborach parlamentarnych 2019. Podczas konferencji prasowej 25 września, kandydaci podsumowali dotychczasową działalność i zachęcali do udziału w wyborach.

Wicestarosta Iwona Kurowska podsumowała działalność nowego zarządu powiatu, który swoją swoją funkcję pełni od niespełna roku. Na pierwszym miejscu włodarz postawiła wykonane już i planowane w najbliższych miesiącach inwestycje w komunikację.
- Mamy dużo sukcesów. Po pierwsze to są drogi. Od wczoraj wiemy, że 23 miliony trafiły na drogi powiatowe w tym roku (…) To jest rekord. W ciągu 4 poprzednich lat zarząd powiatu mógł wydać na drogi 50 mln zł – zaznaczyła.

Jako kolejny sukces wicestarosta wymieniła wprowadzenie mostu na rzece Wiśle, w gminie Maciejowice do programu rządowego i uzyskanie rządowego zapewnienia finansowaniu tej inwestycji. - Na razie na etapie dokumentacji, ale również jest zapewnienie, że będzie finansowany cały most, czyli kolejne 650 mln trafi do powiatu garwolińskiego i to jest oczywiście wielka zasługa zarządu powiatu, który nie odsuwa tematu mostu, bo poprzedni zarząd, ten temat odsuwał, nie chciał rozmawiać na temat mostu. Były wynajdowane trudności, a nie szukanie rozwiązań i szukanie możliwości. My zaczęliśmy szukać możliwości – oceniła.

Wicestarosta podkreśliła, że powiatowi udało się wprowadzenie PKS Garwolin do programu odbudowy połączeń komunikacyjnych i uzyskanie dofinansowania do 1 km na rekordową liczbę połączeń w Polsce – 42 połączenia. - Na razie uzyskaliśmy dofinansowanie na poziomie 400 tys., bo to jest na 4 miesiące od września do końca roku – mówiła Iwona Kurowska.

- Ostatnie dwie kadencje – 8 lat uważamy za stracone, ponieważ poprzedni zarząd powiatu był związany z PSL-em, miał po swojej stronie rząd, miał po swojej stronie zarząd województwa mazowieckiego – oceniła wicestarosta. - Tam są ogromne, poważne środki i w tym czasie nie udało się pozyskać żadnych środków np. na budowę starostwa. Nowoczesny budynek, bardzo potrzebny, bardzo piękny, potrzebny nie tylko urzędnikom, ale i mieszkańcom, był w całości wybudowany za pieniądze  budżetu powiatu i za kredyt, za w sumie około 28 mln i nie została ani złotówka pozyskana ze środków zewnętrznych – stwierdziła włodarz.

- Wójt w jednej gminie chce budować budynek urzędu gminy i mimo tego, że nie ma oficjalnie w programach dofinansowania na budynki administracji, to z tego co mówił 40% pozyska środków zewnętrznych, ze względu na odnawialne źródła energii. Naprawdę zrobi ten budynek urzędu gminy za rozsądne pieniądze -
dodał poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.

Poseł Woźniak ocenił, że poprzedni zarząd powiatu rzadko zwracał się do niego z prośbą o wsparcie inwestycji – Ja wcześniej nie miałem kontaktu z powiatem jako osoba wspierająca – mówił. Zaznaczył, że jedyna pomoc o jaką się zwrócono do niego, to prośba wsparcie przy pozyskiwaniu środków na drogę od Samorządek do Żelechowa.

Rondo na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 801 z drogą krajową nr 76
Iwona Kurowska poinformowała, że powiat otrzymał zapewnienie na piśmie, że powstanie rondo na skrzyżowaniu DW 801 z DK76 w Wildze: - Udało nam się wznowić rozmowę na temat ronda na DW 801. Niedawno tam był znowu wypadek. Pojechaliśmy z panem posłem do GDDKiA, mieliśmy spotkanie z panem Leszkiem Sekulskim i po tym spotkaniu dostaliśmy pismo, w którym pan dyrektor informuje nas, że przedmiotowa inwestycja została ujęta w planach inwestycyjnych GDDKiA (…) Uzyskaliśmy takie zapewnienie na piśmie – zapewniła.

Rondo ma powstać przy współpracy z marszałkiem województwa mazowieckiego.

23 mln zł z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych na uzbrojenie Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej zostaną w powiecie

- Kolejnym sukcesem naszym jest uratowanie 23 mln na strefie. To są te mln, które musielibyśmy zwracać, gdyby się nie udało nam umiejscowić jednej inwestycji, z jednym miejscem pracy na GSAG. Udało nam się to zrobić, mimo że w styczniu dostaliśmy pismo z nakazem zwrotu. Wynegocjowaliśmy dodatkowe pół roku na poszukanie inwestora, który uzyska pozwolenie na budowę. Udało się, dostaliśmy kolejne 2 lata na to, żeby ta inwestycja została wybudowana i uruchomiona (…) Przez poprzednie 8 lat powinna się ta inwestycja pojawić, a nie nerwowo inwestora szukać, który by otrzymał pozwolenie na budowę – mówiła wicestarosta.

Na moja uwagę, że już za poprzedniej kadencji powiatu było wiadomo, że będzie budowany w GSAG dom weselny, Iwona Kurowska odpowiedziała:
- Były bardzo poważne problemy z wydaniem pozwolenia na budowę. Piętrzyły się różne trudności, opóźnienia projektowe. Gdyby nie nasza interwencja, to nie mielibyśmy półrocznego czasu na wydanie pozwolenia na budowę z MJWPU- przyp. red.), a po drugie, byliśmy w stałym kontakcie telefonicznym z inwestorem, na bieżąco monitorowaliśmy co się u niego dzieje, jak możemy mu pomóc - oczywiście w ramach przepisów prawa - i naprawdę stawaliśmy na głowie po to, żeby pomóc mu to pozwolenie pozyskać. Ta inwestycja powinna powstać do końca grudnia, już działać i to się nie stało – mówiła włodarz.

- Samo ogłoszenie typu: „sprzedam działkę” to mały pikuś. Trzeba pomóc temu inwestorowi by faktycznie chciał działać – dodał poseł Grzegorz Woźniak.

REKLAMA:


Jak pomóc Szpitalowi Powiatowemu w Garwolinie?
Najbardziej nurtującym SPZOZ problemem są braki kadrowe. Przez moment wydawało się, że istniej zagrożenie funkcjonowania niektórych oddziałów szpitalnych. Podczas konferencji zapytałem kandydatów na posłów: Czy będą zabiegać o to, by w szpitalu leczyli lepsi lekarze i o to by podniósł się poziom obsługi pacjentów, na co wielu mieszkańców powiatu narzeka.

- Nie jest to tylko problem Garwolina, ale ogólnie w Polsce. Nie uporamy się z tym w jednym roku, czy nawet w dwa lata, bo to jest kwestia wykształcenia kadr, czyli kilkuletnich studiów oraz kilkuletniej specjalizacji – mówiła Iwona Kurowska. - My już teraz jeździmy na różnego rodzaju spotkania dotyczące zarządzania powiatami i zarządzania w medycynie. Było takie spotkanie, na którym zadawałam pytania: w jaki sposób rząd, Ministerstwo Zdrowia usiłuje rozwiązać te problemy. Ministerstwo ma świadomość tego co się dzieje i próbuje małymi krokami te zmiany robić, czyli: zwiększać nabory na studia medyczne, zmieniać zasady zdobywania specjalizacji, po to, żeby tych lekarzy było więcej, ale to jest proces długofalowy. Natomiast jeśli chodzi o doraźne rzeczy, którymi też możemy się pochwalić to, rząd przyznał ogromne środki na doraźne oddłużanie szpitali, związane z wynagrodzeniami. Lekarzom płacić trzeba, bo inaczej po prostu zmienia pracę, wyjadą. W niedawnym czasie szpital w Garwolinie otrzymał milion złotych takiego dofinansowania, które ma zminimalizować to zadłużenie – mówiła Iwona Kurowska.

Włodarz dodała, że w Starostwie Powiatowym w Garwolinie ma niebawem zostać zorganizowane spotkanie z lekarzami, na którym władze powiatu będą zachęcać ich do pracy w szpitalu.

Dwóch przedstawicieli powiatu znajdzie się w Sejmie?
Poseł Grzegorz Woźniak uważa, że powiat garwoliński ma na tyle duży potencjał wyborczy, że może wprowadzić do Sejmu aż dwóch posłów, a tym samym zadbać o lepszą dbałość o lokalne sprawy.
- Powiat garwoliński miał w swojej historii w okresie parlamentarnych czterech lat, trzech parlamentarzystów. To był taki rekord, gdzie była pani poseł Prządka, pan poseł Marian Piłka i świętej pamięci pan senator Baranowski, w międzyczasie był jeszcze pan poseł Smolarek. Czyli powiat garwoliński ma potencjał – zauważył parlamentarzysta.

- W ostatnich wyborach na PiS w powiecie głosowało 26 tysięcy osób, z czego na posła Woźniaka głosowało 14,5 tys. osób. Kilkanaście tysięcy osób głosowało na innych posłów, stąd koncepcja jest taka: Głosujcie na ludzi stąd, którzy tu mieszkają, tę ziemię znają i chcą pomóc mieszkańcom tej ziemi. Pojawia się szansa, żeby ziemia garwolińska miała dwóch reprezentantów w parlamencie
– mówiła Iwona Kurowska.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Grażyna (, #IP 43ee08d6d8) Odpowiedz

Idziemy po zwycięstwo tylko PiS !!!

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Nie zastanawia Was wcale, gdy ktoś ma takie parcie na władzę, że kupuje Was za Wasze pieniądze? Nie boicie się państwa, które łamie własne prawo by raz zdobytej władzy nie oddać nigdy? Nie boicie się władzy która dla własnych celów wykorzystuje kościół i szczuje obywateli na siebie? Ja się boję o przyszłość moich dzieci i dlatego właśnie nie zagłosuję ani na PIS ani na PO

Ostatecznie (, #IP 9ef0ce1dae) Odpowiedz

mogą wiścieć zamiast liści gdy ludzie stracą cierpliwość

Nie obawiam się (, #IP 9ef0ce1dae) Odpowiedz

Za to obawiam się w sumie mafijnych układów poprzedników

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

to wskaż może kto z poprzedników został skazany za swoje mafijne powiązania? Albo przestań powtarzać pisowską mantrę. Teraz mafia za to rządzi, dali kasę na wybory w zamian za legalne stanowiska w spółkach SP

do nie obawiam się (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Właśnie było hasło komuniści i złodzieje komuniści siedzą w PISie (o dziwo szefem komisji sprawiedliwości jest prokurator stanu wojennego pan p., sędzie K.) a złodzieje proszę bardzo Afera pck, afera KNF, afera Banasia, afera SKOKów, ale co tam dobrze że przy okradaniu się dzielą. Jacek Kurski bedzie zapamietany na długo za swoje prorocze słowa ciemny lud to kupi a jeszcze gorzej że kupuje za swoje własne pieniądze... ehhhhhhh

nic się nie zmieni (, #IP 825e626e9d) Odpowiedz

Nie bądźmy naiwni. Nic się nie zmieni. Przyjdą następni i będą robili to samo. Od lat słyszymy obietnice przedwyborcze i co i ciągle to samo. Władza deprawuje wszystkich. Trzeba być człowiekiem o mocnym charakterze, żeby się temu oprzeć. Takich niestety jest niewielu, a jeśli są to są deprecjonowani przez resztę goniącą za stołkami, próżną chwałą i korzyścią własną. Dzieje się to w każdej opcji politycznej, dlatego nawet jeśli przyjdą następni to nic się nie zmieni, bo najpierw muszą zmienić się ludzie na lepsze, a niestety społeczeństwo zmienia się na gorsze.

Emka (, #IP 050efa6934) Odpowiedz

100/100

jedno trzeba przyznac... (, #IP b1854f464e) Odpowiedz

rozmach jest. Jadąc dzisiaj i wczoraj do Warszawy w oczy rzucił mi się baner już teraz do Kołbieli S17 niedługo do Warszawy. podpis Grzegorz Woźniak. zastanawiam się, czy pan poseł jeździ tą samą drogą? puszczenie ruchu po jednym pasie, ze stojącym wszędzie słupkami i wyrastającymi na środku plastikowymi blokadami nazywa pan dojazdem s17 do Kołbieli? chyba za szybko pan ten baner powiesił...

kadrowy (, #IP 9ef0ce1dae) Odpowiedz

tak ludziom poprawił że niech nie liczy na ich poparcie

Czym oni się chwalą? (, #IP 08db38eb54) Odpowiedz

Że drogi są remontowane? Zawsze jakieś drogi w powiecie były remontowane niezależnie od tego kto rządził. O budowie mostu na Wiśle to nie oni będą decydować tylko rząd. Sukcesem to było by jakby do strefy pozyskali jakiegoś inwestora a tam zamiast obiecanej kiedyś fabryki oświetlenia czy telewizorów kukurydza rośnie i żadnych widoków ze coś się zmieni. Psl to przynajmniej nową siedzibę powiatu potrafił wybudować żeby ludzie mieli wygodniej różne sprawy załatwić.

strefa aktywności gospodarczej (, #IP 825e626e9d) Odpowiedz

To PSL nie pozyskał inwestora przez co powiat omal nie musiał zwracać grubych milionów. Całe szczęście, że obecnej władzy w powiecie udało się je uratować.

ACT 447 WARA (, #IP ae87113930) Odpowiedz

PiS ma mandat do gnębienia obywateli, a kosztowało go to 500+ nieswoich pieniędzy. Taki majstersztyk! Glupich jest zawsze więcej, jak mawiał pewien klasyk...

wyborca PIS (, #IP d03939f539) Odpowiedz

Garwolin i powiat garwoliński zawsze i tylko z PISem. Tu liczy się tylko PIS i diskopolo

ACT 447 WARA (, #IP ae87113930) Odpowiedz

PiS ma mandat do gnębienia obywateli, a kosztowało go to 500+ nieswoich pieniędzy. Taki majstersztyk! Glupich jest zawsze więcej, jak mawiał pewien klasyk...

Głosujemy (, #IP aaa1baada7) Odpowiedz

Dobrzy kandydaci. I miło na nich popatrzeć, nie jakieś stare dziady.

(, #IP 944975668e) Odpowiedz

zastanów się co piszesz?

Ciekawe czy priv też wszędzie cgodzą razem? (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

Piękni, chyba zrobię sobie foto-tapetę do salonu... Jak będę duży też chcę być balonem!

Gibson (, #IP 0659662f5a) Odpowiedz

Ja już na nich patrzeć nie mogę!!!!!

ACT 447 WARA (, #IP ae87113930) Odpowiedz

PiS ma mandat do gnębienia obywateli, a kosztowało go to 500+ nieswoich pieniędzy. Taki majstersztyk! Glupich jest zawsze więcej, jak mawiał pewien klasyk...

Przecinanie wstęgi z racji obchodów rocznic np. z panią Albiną Łubian, a później bankiet, koniaczek, muzyka i śpiew - w tym jesteście dobrzy. (, #IP 8ed4b394c7) Odpowiedz

``Poseł Grzegorz Woźniak uważa, że powiat garwoliński ma na tyle duży potencjał wyborczy, że może wprowadzić do Sejmu aż dwóch posłów, a tym samym zadbać o lepszą dbałość o lokalne sprawy.`` Tak, ma pan rację potencjał wyborczy obywatele mają ale wy ten potencjał zmarnowaliście. Jak wygląda dziś Mińsk Mazowiecki czy Siedlce, a jak Garwolin? Gdybyście się choć trochę starali to Garwolin chociaż w połowie mógłby dorównać Mińskowi Maz., ale wy zabiegacie tylko o poselską gażę i nic po za tym. To tyle i aż tyle!

kto jest winny? (, #IP 825e626e9d) Odpowiedz

Kto ten potencjał wyborczy zmarnował? Kto rządził w powiecie w latach 2010 - 2018? Czy aby nie PSL? Dzięki komu Garwolin nie wygląda tak jak Mińsk Mazowiecki czy Siedlce? Kto się nie starał o to, żeby Garwolin chociaż w połowie mógł dorównać Mińskowi Mazowieckiemu? Wreszcie w powiecie władzę sprawują ludzie, z którymi Poseł Woźniak będzie mógł owocnie współpracować dla dobra lokalnej społeczności, bo jak dotychczas to ta współpraca nie wyglądała najlepiej i to raczej nie z winy Woźniaka. A jeśli dostanie się i Kurowska to będą mieli podwojone siły.

2 kadencje i ani razu nie zabierać głosu w sejmie (, #IP 944975668e) Odpowiedz

czy poseł Wożniak wie jak wygląda mównica w Sejmie?

Komentarz majstersztyk, brawo! (, #IP 1d722c6ee2) Odpowiedz

Czy kiedykolwiek wypowiadał się w TV, czy ktoś pana Woźniaka widział? Ja nie widziałem:-(

Jan (, #IP f1702d3275) Odpowiedz

Brak slow na te wszystkie ochy i achy. Jacy to oni wspaniali. Druga sprawa panie posle. Skoro poprzednicy nie prosili pana o pomoc to sam pan reki nie mogl wyciagnac i zaproponowac tej pomocy. Przeciez mieszka pan tu wie pan co nalezy zrobic. Budynek starostwa i jego budowa nie byla robiona z ukrycia, wszyscy wiedzieli o niej i z jakich pieniedzy jest finansowana czy tak ciezko bylo zaproponowac pomoc? Z calym szacunkiem ale biorac pod uwage ile placilo sie za wynajem budynku od urzedu miasta, utrzymanie budynku zatrudniaka tych bud w ktorych tez jako biurowcy siedzialy wydzialy to kredyt szybko się splaci. Powiem jeszcze tylko tyle czy pani Przadka czy Pan Smolarek nie patrzyli na partie tylko na to jak pomoc. Pozdrawiam

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

100% zgoda!

pomoc (, #IP 825e626e9d) Odpowiedz

Pomóc to można komuś kto, chce, żeby mu pomóc. Na siłę nikomu nie da się pomóc.

Anna (, #IP f6a2455012) Odpowiedz

i tu sie mylisz, bo w tym przypadku jako Poseł mogl nawet na sile. Nie sadze by PSL odmowilo pare groszy na karetke, drogi czy inne inwestycje.

To jest odpowiednia kandydatka pis do sejmu (, #IP 1d7db7c16e) Odpowiedz

https://twitter.com/AnnaSiarkowska Nie drażni wzroku jaskrawymi kieckami.

A co z kopciuchami zrobicie??? (, #IP 9efcdbe0ed) Odpowiedz

... bo syf taki, że niedługo wszyscy będą mieli raka.

(, #IP 239fef6a73) Odpowiedz

Jeżeli tak dużo zrobiła to niech kontynuuje w powiecie a nie do sejmu się pcha. Pani Iwona to taki człowiek renesansu nauczyciel, dyrektor szkoły, niedoszły burmistrz, wicestarosta, żołnierz obrony terytorialnej, konferansjer wreszcie poseł. Mówią że jak ktoś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ps A modelka pierwsza klasa na każdym zdjęciu. Ciekawe czy była na kastingu do Top Model?

Tylko PiS (, #IP e2e10b9fee) Odpowiedz

Proszę wszystkich aby poparli w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Chcą aby Polska była chrześcijańskim krajem. Zlikwidowali gimnazja siedliska szkolnej patologii. Jako pierwszy polski rząd dba o rolników, uzbraja polską armię i zwiększa jej liczebność. Walczy z korupcją z nieuczciwymi sędziami. Dbają o pamięć żołnierzy wyklętych i bohaterów naszego kraju. Obniżają podatki dla średnich i małych przedsiębiorstw. Walczą z mafiami VAT. Wprowadzili pracownicze plany kapitałowe co może uratować emetytury polaków. Ograniczają wpływy rosyjskie które wprowadziły PSL. Przywracają połączenia komunikacyjne. Opozycja chce zniszczyć rodziny, które są wartoscią tego narodu.

(, #IP 25896ad0c8) Odpowiedz

Do tylko Pissss (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

1. Chcą aby Polska była chrześcijańskim krajem. A co inne partie nie chcą? (chyba że Lewica) Która i gdzie napisała że nie chce? Moim zdaniem pozostańmy krajem chrześcijańskim ale niech księża też płacą podatki, rozliczą się z pedofili i zlikwidują fundusz kościelny. Wyszukaj sobie w Internecie ile płacimy na kler formalnie i nieformalnie 2. Zlikwidowali gimnazja siedliska szkolnej patologii. Skąd masz takie wiadomości? Z TVPis? 3. Jako pierwszy polski rząd dba o rolników No tak już dawno wszyscy zapomnieli o ASF i o tym że rząd nic nie zrobił żeby znieść embargo na nasze jabłka do Rosji i wyprzedaje ziemię obcokrajowcom jeszcze szybciej niż peło 4. uzbraja polską armię i zwiększa jej liczebność. W co uzbrajają? 2 mld na remont starych czołgów T30, helikoptery co mieliśmy budować z Ukrainą a Ukraina będzie je budować z kim innym, Caracali nie ma, wiec zwiększa się ilość piechoty którą puszczą na pierwszy ogień, brawo my 5. Walczy z korupcją z nieuczciwymi sędziami. Ilu sędziów siedzi? 2-4? Od 4 lat ZZ rządzi w ministerstwie i jest prokuratorem generalnym i ani nikogo z Peło nie wsadził i nie wsadzi, ani żadnego księdza pedofila, wiec nie opowiadaj bajek. Od 4 lat nie zreformowali sądów tylko wymienili kadry i tak walczy z korupcją że żaden oskarżony nie siedzi. 6. Obniżają podatki dla średnich i małych przedsiębiorstw. Vat mieli obniżyć i ciągną dalej 23% jak za peło. Mieli nałożyć podatki na amerykańskie korporacje i co, przyjechał wiceprezydent USA i oznajmił że już nie nałożymy. 7. Walczą z mafiami VAT. Tak walczą z tymi mafiami że sami mają lukę na poziomie 12% także muszą walczyć dalej. A gdyby nie JPK wprowadzony za peło to by musieli walczyć jeszcze kilka kadencji i ciekawe jak wytłumaczysz p. Banasia z pokojami na godz, płacił podatek? 8. Wprowadzili pracownicze plany kapitałowe co może uratować emetytury Polaków Super! Tylko PPK będzie do momentu kiedy się zmieni rząd i będzie potrzebował pieniędzy wtedy PPK jak i OFE będą dobrym źródłem, już wole sam odkładać na oddzielne konto przynajmniej nikt potem mi na moje odłożone pieniądze nie nałoży podatku i nie będzie mi wypłacał drobnych prze 10 lat bo tyle właśnie będą wypłacać. 9. Ograniczają wpływy rosyjskie które wprowadziły PSL. Oczywiście sprowadzając przy tym w 2018 roku ponad 13,5 mln ton węgla z Rosji. 10. Przywracają połączenia komunikacyjne. Chyba prywatni przewoźnicy 11. Opozycja chce zniszczyć rodziny, które są wartoscią tego narodu. Taaaak jasne, a ten kawaler z kotem dba o nasze rodziny albo siostrzenica z 4 partnerem 3 dziecko zresztą już tej pani nie ogarniam Nie wspomniałeś/aś o nagrodach które po roku rządów im się należały, o SKOKach za które ponosimy jeszcze większe koszty niż za Amber Gold, o wraku który nadal jest u Rosjan czy o zamachu którego nie było bo ktoś sobie coś uroił w głowie, o służbie zdrowia gdzie nie ma pieniędzy ale miliard na TVPis było, dla dzieci niepełnosprawnych brak 500+ ale dla bezrobotnych leci strumieniem. Myślenie nie boli, polecam odstawić TVPis i podpiąć internet.

ACT447 WARA (, #IP 0f4ade2deb) Odpowiedz

Trudno o rzetelniejsze podsumowanie dobrej zmiany....

(, #IP 08db38eb54) Odpowiedz

Tak, tak najlepiej sputnik albo polskojęzyczny onet.

helloo (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Najlepiej każdy portal po trochu a zakończyć tym co spowiada online od radia z Torunia

ACT447 WARA (, #IP 5c0d53d6c9) Odpowiedz

Musiałbym na głowę upaść!!!

człeku (, #IP f73c20a4ed) Odpowiedz

gimnazja powstały za pis-u i lige polskich rodzin zapomniałes czy udajesz głupka

ACT447 WARA (, #IP 5781adb057) Odpowiedz

Banda czworga, do której należy PiS, to pomagdalenkowi hochsztaplerzy, którzy powinni zostać sprawiedliwie osądzeni i powieszeni.Tak by należało! Jedynie Konfederacja daje jakieś szanse na to, że pookrągłostołowy układ odejdzie w niebyt. PiS to zakamuflowana opcja żydowska i jako taka nie powinna otrzymać głosów Polaków. Tych prawdziwych Polaków, którym zależy na przyszłości dzieci. Na PiS głosują przeważnie nieroby i beneficjenci 500+ zindoktrynowani iście goebbelsowską propagandą, lejącą się codziennie z tzw. poblicznej telewizji. To, co robi tvpinfo, bije na głowę propagandę tvn. Refleksja nadejdzie rychło po wyborach, ale już będzie za późno....

(, #IP 1d7db7c16e) Odpowiedz

Pis tak ale nie tych dwoje.

popieram (, #IP 4a3e6bf43e) Odpowiedz

PiS jak najbardziej.ale lepsza 100 razy Siarkowska ni ta para

Lista nr 2... (, #IP ae87113930) Odpowiedz

Pytania do G. Woźniaka: Dlaczego w głosowaniu nr 12 w dniu 19 lipca głosowałt Pan przeciw ustawie o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi tzw. mienia bezspadkowego? Czy jest Pan członkiem komisji, która już trzy lata czyta i nie może przeczytać projektu ustawy, złożonej do sejmu przez posłów KUKIZ15, dotyczącej zniesienia obowiązującej ustawy (druk nr 1066, ustawa o tzw. bratniej pomocy) na mocy której obce siły mogą strzelać do Polaków, jak do kaczek? Trzecie pytanie jest retoryczne: Jak się Pan czuje, jako polityczny plankton? A teraz prywatnie... Grześ (piszę tak, bo przecież się znamy tyle lat) po co Ci to???? Byłeś takim porządnym człowiekiem....

tak (, #IP f73c20a4ed) Odpowiedz

byłes to bardzo odpowiednie określenie

(, #IP f86db5c10e) Odpowiedz

I sukces że Miętne Michałówka ludzie z tych okolic nie mają jak dotrzeć do Garwolina na autobus o 5.00 bo pks przez Miętne jest najwcześniej po siódmej. dziękujemy za takie atrakcje

Tak (, #IP bcec1e1c57) Odpowiedz

Będę głosować na ludzi stąd. Niech będzie dwóch posłów.

2 posłów (, #IP 580a14ff47) Odpowiedz

Dwóch posłów nie będzie, Kurowska ma 14 miejsce na liście, a posłów będzie 12 z naszego okręgu, więc i tak ona nie ma szans.

oj (, #IP 9ef0ce1dae) Odpowiedz

to się zdziwisz niemile , j tez

Człowiek stąd to nie jest argument (, #IP 24487b3225) Odpowiedz

żeby na was głosować. Potraficie tylko latać wszędzie i robić sobie fotki i wciskać ludziom kit że wszystko co zostało wybudowane w powiecie to wasza zasługa a nawet zlikwidować opłat za parking przy szpitalu nie potraficie albo co gorsza nie chcecie. Niby to nic wielkiego ale ilu ludziom ułatwili byście życie. Jestem zwolennikiem pis i zagłosuję na pis ale nie na was. Pozwoliłem sobie zajrzeć na konto twiterowe pani Kurowskiej żeby się dowiedzieć co ma do powiedzenia bo jej nie znam a tam 7 wpisów i aż 3 obserwujących. U pana posła niewiele lepiej. Z czym do ludzi(wyborców) ja się pytam? Dlatego zagłosuję na osobę która ma więcej do powiedzenia https://twitter.com/AnnaSiarkowska

Lena (, #IP a49dd14d3d) Odpowiedz

Już się nie chce słuchać tych państwa. Żałosne to wszystko i niech się jak najszybciej skończy. Pani Kuroska nie wejdzie do parlamentu i pociagnie za sobą pana Woźniaka. Smutne to ale prawdziwe. Miałam głosować na Woźniaka, ale...w tym roku zagłosuję na pana Kowalczyka i panią Koc.

Do Lena (, #IP ef1f7c0a06) Odpowiedz

z calym szacunkiem ale mimo tego czy sie ich lubi czy nie lubi osoby z powiatu to jedyna szansa na sciagniecie pieniedzy do nas, glosujac na Pania Koc wysylamy pieniadze do wegrowa glosujac na Pana Kowalczyka wspieramy powiat rycki i tak latwym sposobem duze inwestycje nas omina.

ja (, #IP 92782432bf) Odpowiedz

oby twoje słowa sie spełniły i żeby nie weszli do sejmu

do parlamentu (, #IP fbef9bcec5) Odpowiedz

ładne kobiety i przystojni panowie

Adaś (, #IP d205c2b44d) Odpowiedz

Lanie wody to specjalność tych celebrytów.