KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Słoneczniki dla zwycięzców. Zawodnicy Wilgi i SP Maciejowice triumfują

Dodano:
garwolin - Słoneczniki dla zwycięzców. Zawodnicy Wilgi i SP Maciejowice triumfują

Na stadionie MOSiR w Siedlcach, odbyły się XI Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne im. Jakimiaka, których organizatorem był WLKS Siedlce - Iganie Nowe. W tej międzynarodowej imprezie wzięli udział przedstawiciele 4 krajów – Białorusi, Litwy, Łotwy i Polski, uczniowie szkół podstawowych w 5 rocznikach od 2005 do 2009. W zawodach nie zabrakło przedstawicieli naszego powiatu, w tym trenujących w sekcji LA „Wilgi” Garwolin, którzy zademonstrowali wysoką formę, zdobywając 8 złotych, jeden

srebrny i jeden brązowy medal.


Padająca mżawka i chłód nie sprzyjały zawodnikom, ale w kilku konkurencjach podopieczni trenera Stanisława Buszty, uzyskali wartościowe rezultaty.

Złote medale, dyplomy, upominki i słoneczniki wywalczyli:
Alicja Świesiulska  SP Głosków  – rocznik  2006 – 100m – 13.98s – rek. życiowy
Aleksandra Borkowska  SP Pilczyn Nowy – 2005 – 1000m – 3.28.62s
Ewelina Kucharska  SP  Unin - 2005 – skok w dal – 4.63m
Maja Przybysz – SP Maciejowice – 2005 – rzut oszczepem 30.96m
Zuzanna Zalewska – SP nr 5 Garwolin – 2006 – 1000m – 3.48.44s rekord życiowy
Szymon Głaszczka – SP Wola Rębkowska – 2005 – skok w dal – 6.08m
Wiktor Sikora – SP Rębków – 2005 – rzut dyskiem – 41.29m
Dawid Mianowski – ZS nr 2 Garwolin – 2005 – skok wzwyż – 148cm

REKLAMA:


Ponadto medal srebrny z rzucie piłeczką palantową - 36.00 m, zdobył w roczniku 2009, uczeń SP w Rudzie Talubskiej – Bartosz Głowala, a brązowy w biegu na 1000m – 3.06,80s, Albert Paśnicki – 2005 – ze SP w Woli Rębkowskiej.

Miło nam poinformować, że w punktacji łącznej zawodów zwyciężyła Szkoła Podstawowa  z Maciejowic – opiekun Marta Kujawa- 135pkt, przed SP  Milanówek – 125pkt i SP nr 204 z Warszawy – 121 pkt.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pan Stasio sie nie starzeje!!!! (, #IP 08c493d66b) Odpowiedz

Podziwiam p. Stasia Busztę za tę przeogromną pasję z jaką wykonuje swój zawód. Dekady mijają, a pasja p. Buszty nie przemija. Naprawdę mało takich ludzi dziś jest, a on wciąż osiąga sukcesy w swojej dziedzinie (bardzo znaczące na tym szczeblu, wystarczy wybrać się do Ekonomika obejrzeć jakiego kalibru puchary stoją w gablotach), od ponad 30 lat (!!!) i podejrzewam, że jest nadal tak samo głodny kolejnych jak wtedy, kiedy sam chodziłem do ekonomika, a p. Stanisław w zimę, jeździł sam na wioski po dziewczyny z mojej klasy, by je zabrać na trening narciarstwa biegowego. Dziewczyny nie były wtedy zbyt zachwycone podejściem p. Stasia, ale na koniec wyszło na jego! Gratulacje Panie Stasiu i życzę kolejnych sukcesów! P.S. Kiedy jakieś 15 lat temu wszedł Pan na salę gimnastyczną w ekonomcu i oberwał mocno w głowę piłką od kosza, aż prawie Pana położyło na glebę, to wtedy ja ją tak mocno kopnąłem. Piłki od kosza się nie kopie.. Wiem... Z całego serca przepraszam.