KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Rowerem dookoła gminy Żelechów

Dodano:
garwolin - Rowerem dookoła gminy Żelechów

W sobotę 28 września odbył się Rajd Rowerowy dookoła gminy Żelechów „Cudze chwalicie, swego nie znacie” zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Towarzystwo Historyczne Żelechów i Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Celem rajdu było propagowanie aktywnego wypoczynku poprzez indywidualne uczestnictwo w turystyce rowerowej, promowanie walorów przyrodniczych, historycznych i turystycznych gminy Żelechów, propagowanie zasad bezpiecznego zachowania się rowerzystów w ruchu drogowym oraz integracja społeczności lokalnej. Rajd przebiegał trasą: Żelechów - Gózdek - Łomnica -Stary Goniwilk - Nowy Goniwilk - Piastów - Gąsiory - Władysławów - Stefanów -Nowy Kębłów - Żelechów. Na trasie rajdu znajdowało się kilkanaście miejsc o znaczeniu historycznym lub krajobrazowym, o których opowiadał członek Towarzystwa Historycznego Jan Zduńczyk.

Na zakończenie trasy rowerzyści udali się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury na ciepły posiłek ufundowany przez Gminę Żelechów, a przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żelechowie oraz pracowników MGOK.

MGOK Żelechów

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 81

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.