Wiadomości z Garwolina

10 października obchody 225. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej

Dodano:
garwolin - 10 października obchody 225. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej

Wójt gminy Maciejowice zaprasza na Obchody 225. rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej i Bitwy pod Maciejowicami.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 uroczystą Mszą św. w kościele pw. WNMP w Maciejowicach. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik Tadeusza Kościuszki w rynku, gdzie odbędzie się dalsza część obchodów. Nastąpi odegranie hymnu
państwowego przez Orkiestrę Wojskową WP z Radomia, przemówienie Wójta Gminy Maciejowice i gości zaproszonych, Apel Poległych oraz salwa honorowa w wojskowej asyście honorowej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej. Na zakończenie uroczystości nastąpi złożenie kwiatów.

O godzinie 19.30 na rynku nastąpi rekonstrukcja fragmentu bitwy pod Maciejowicami w wykonaniu Stowarzyszenia Historyczno-Edukacyjnego im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Wydarzeniem towarzyszącym będzie XXXV Rajd Kościuszkowski dla młodzieży szkolnej odbywający się w dniach 10-11 października.

REKLAMA:Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Kościuszko - prawdziwy POLAK! (, #IP cb2748d9b0) Odpowiedz

Jedyny PATRIOTA, który zrobił porządek ze zdrajcami ojczyzny, zdrajcami w sutannach! (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

Mój wzór.