Wiadomości z Garwolina

Tragiczny wypadek w Pogorzeli

Dodano:
garwolin - Tragiczny wypadek w Pogorzeli

Tragiczne zdarzenie drogowe miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr 862 w Pogorzeli, na terenie gminy Osieck. Na prostym odcinku drogi przebiegającym przez teren zalesiony, 53-letni mieszkaniec Otwocka, kierując oplem insignią, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń, kierowca zmarł. Policjanci z dochodzeniówki pod nadzorem prokuratora prowadzili na miejscu oględziny oraz czynności zabezpieczające. Mundurowi apelują do

 kierowców, aby ci szczególnie w okresie jesiennego przesilenia, nagłych zmian pogodowych, byli czujni i jednocześnie respektowali przepisy ruchu drogowego.Ubiegły weekend zakończył się tragicznym bilansem jednego ze zdarzeń drogowych. Na drodze wojewódzkiej nr 862 w miejscowości Pogorzel w gminie Osieck doszło do wypadku, w którym zginął 53-letni otwocczanin.

Do zdarzenia doszło przed północą 5 października. Opel insignia, którym kierował 53-latek, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. To, jakie były dokładne okoliczności wypadku, będzie teraz przedmiotem postępowania, które będzie prowadzone przez policjantów zajmujących się prowadzeniem tego rodzaju spraw.

Panująca jesienna aura bywa zmienna, o czym świadczą ostatnie prognozy pogody. O ile w ciągu dnia temperatury oscylują w granicach 10 stopni Celsjusza, o tyle w porze wieczorowej i w nocy, a szczególnie nad ranem, temperatura bywa bliska zeru.

Dlatego też policjanci apelują do kierujących, aby w tym jesiennym okresie być czujniejszym i dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze. Warto też przestrzegać przepisów i mieć poszanowanie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, w a szczególności dla pieszych i rowerzystów.

Tekst: nadkom. Daniel Niezdropa, opr. AS
Foto: Arch. KPP Otwock

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.