Wiadomości z Garwolina

Zbadali jakość powietrza w mieście Łaskarzew. Wieczorami lepiej nie wychodzić

Dodano:
garwolin - Zbadali jakość powietrza w mieście Łaskarzew. Wieczorami lepiej nie wychodzić

Dzięki czujnikowi SYNGEOS w niedzielę Urząd Miasta Łaskarzew przeprowadził badanie jakości powietrza w mieście. Z pomiarów wynika, że jakość powietrza pogarsza się w godzinach wieczornych. Spowodowane jest to dogrzewaniem domów.

Pyły zawieszone to mieszanina substancji organicznych i nieorganicznych znajdujących się w powietrzu. Przedstawione pyły PM10 nie bez powodu uznaje się za niebezpieczne składniki smogu. Z łatwością przedostają się one do górnych dróg oddechowych, wprowadzając do organizmu toksyny, powodujące różne skutki zdrowotne. Najbardziej narażone na szkodliwy wpływ pyłów zawieszonych są dzieci, seniorzy oraz kobiety w ciąży.

„W związku z powyższym w trosce o nasze zdrowie apelujemy do mieszkańców miasta Łaskarzew o zmianę sposobu ogrzewania budynków m.in. poprzez zaprzestanie spalania śmieci czy tworzyw sztucznych” czytamy w komunikacie miasta Łaskarzew.


zdjęćie poglądowe

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Spalarnie śmieci (, #IP eb8e7e2f41) Odpowiedz

teoretycznie każdy powinien mieć podpisaną umowę na odbiór śmieci. Szkoda , że samorządy tego nie egzekwują i nie karają. Zima w łaskarzewie to przekleństwo, lepiej unikać spacerów - szczególnie wieczorową porą. Palą wszystkim czym tylko się da ( a odpadów przy produkcji butów jest naprawdę dużo). Kotłownia w Woli Rębkowskiej też zyskuje , leży tam zwykle hałda odpadów z sąsiadującej fabryki obuwia Ca..... Teren prawie zamknięty , nikt się nie interesuje . To taka polska rzeczywistość - w jakimś innym cywilizowanym kraju sytuacja nie do pomyślenia...

wyborca PIS (, #IP d03939f539) Odpowiedz

ojciec prezydenta Dudy powiedział, że smog nie istnieje a nawet jeśli, to nie powoduje zwiększonej ilości zgonów - jeśli tak mówi profesor Duda to wszyscy padać na twarz i bić pokłony. aha, radzę się zastanowić nad ewentualnymi komentarzami mojego postu.

W Garwolinie (, #IP f6d86e77df) Odpowiedz

W Garwolinie nie jest lepiej od godziny 21:00 lepiej nie wychodzić z domu. Jestem ciekawy czym ludzie palą?

? (, #IP ed8189a87d) Odpowiedz

Ciekawe gdzie ten czujnik stał lub stojał? Bo jeśli w pobliżu komina lub kumina, to wyniki su sfałszowane... SFAŁSZOWALI! SFAŁSZOWALI! SFAŁSZOWALI! Jakoś nasi dziadowie i pradziadowie palili czym było i żyją... tzn. nie żyją, ale przecież żyli. A spody palą się świetnie i wolnoć Tomku w swojej kotłowni. A najlepiej pali się makarena. Najdłużej trzyma temperaturę. Kto ma zapasy ten jest wygrany.

Bedok (, #IP a333956907) Odpowiedz

Serby kiedyś klej wochali truli tylko siebie a teraz palą gumę z butów aż buhaaaa z kominów.Truciciele.

(, #IP 0caa92b008) Odpowiedz

Ztanów sie co piszesz. Kto pali spodami,one są droższe jak węgiel.