KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Górznianeczki wyróżnione na konferencji Zainspiruj się dziedzictwem

Dodano:
garwolin - Górznianeczki wyróżnione na konferencji Zainspiruj się dziedzictwem

W dniach 1- 3 października 2019r.w Olsztynie odbyła się konferencja „Zainspiruj się dziedzictwem” realizowana przez Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą w partnerstwie z Mazowiecką Izbą Rolniczą, Podlaską Izbą Rolniczą oraz Pomorską Izbą Rolniczą. To one dbają, aby na wsiach tradycja nie zginęła. I to z sukcesem, bo gospodyń zrzeszających się w kołach jest coraz więcej. „Górznianeczki” wzięły udział w konferencji i zajęły I Miejsce w kategorii „Skarby w słoiku” za przygotowanie przetworów pt.

 „Mięso – Smak Babuni”


Przedstawicielki ponad 30 kół gospodyń wiejskich z niemal wszystkich województw wzięły udział w trzydniowej konferencji „Zainspiruj się dziedzictwem” organizowanej przez warmińsko-mazurską izbę rolniczą.

Jako jedyne z powiatu garwolińskiego panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Górznie „Górznianeczki” wzięły udział w konferencji i zajęły I Miejsce w kategorii „Skarby w słoiku” za przygotowanie przetworów pt. „Mięso – Smak Babuni” .

Projekt, składał się z konferencji, konkursu oraz wyjazdu studyjnego, umożliwił eksponowanie dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych społeczności, co przyczynia się do jego zachowania i wypromowania, z drugiej strony przyczynia się do: zwiększenia udziału lokalnych społeczności w organizowaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, rozwoju współpracy regionalnej i budowania relacji partnerskich, wspierania rozwoju przedsiębiorczości.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Orowiecka Teresa (, #IP 9cd8b77474) Odpowiedz

Jak widać na zdjęciu dwie siostry. Jedna z nich p. Teresa Orowiecka jest członkiem Mazowieckiej Izby Rolniczej. Nie umniejszam zasług pań z Górzna, ale Czyżby ktoś, coś, dzięki komuś coś uzyskał? Czyżby tego, tamtego...

Teresa (, #IP 63afbc8508) Odpowiedz

Tego, tamtego puknij się w głowę kolego. Jeśli coś sugerujesz i coś podejrzewasz to napisz konkretnie o co ci chodzi.