KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Po raz XIV odbyła się Powiatowa Paraolimpiada

Dodano:
garwolin - Po raz XIV odbyła się Powiatowa Paraolimpiada

W poniedziałek 6 października na Hali Sportowej przy ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie odbyła się XIV Powiatowa Paraolimpiada, w której udział wzięły dzieci i młodzież i dorośli ze szkół specjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej i szkół publicznych z klasami integracyjnymi z terenu powiatu garwolińskiego. Podczas zawodów nie brakowało walki i emocji, ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy.

Organizatorami wydarzenia był Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie, ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Uczestnicy poniedziałkowego wydarzenia rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych. Każdy był zwycięzcą. Paraolimpijczycy otrzymali puchary i medale za udział w turnieju.

Wydarzenie uświetnił występ cheerleaderek i gimnastyczek z Klubu MGT UKS No Name, przygotowanych przez Zofię Kisiel.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki i mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska.

REKLAMA:


W uroczystości otwarcia wydarzenia udział wzięli: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wicestarosta Iwona Kurowska, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, I mazowiecka wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, dyrektor Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego Dariusz Tarczyński, prezes stowarzyszenia „Sportowa” Elżbieta Grzegrzółka, inicjatorka i długoletnia organizator Paraolimpiady Jolanta Pietrzak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Garwolinie Jadwiga Trzeciak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jadwiga Kula, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Walicka, dyrektorzy szkół i warsztatów terapii zajęciowej.

Organizatorzy skierowali podziękowania do starosty powiatu garwolińskiego za objęcie wydarzenia honorowym patronatem. Specjalne podziękowania trafiły do ośrodka socjoterapeutycznego Wspólny Dom w Wildze, który w ramach wolontariatu pomógł przy organizacji Paraolimpiady oraz do Zofii Kisiel, która zapewniła pokaz tańca cheerleaderek.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 102

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.